Okuşlar Sigorta 1991’den Beri, İyi Günde Kötü Günde

65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Konforlu bir sağlık hizmetine ulaşabilmek her yaşta önemli. Ancak ilerleyen yaşlarda sağlık sorunlarının ve sağlık kuruluşlarına duyulan ihtiyacın artabileceği düşünüldüğünde; bu yaşlarda kaliteli, konforlu bir sağlık hizmetine kolayca erişebilmek daha da büyük bir önem kazanıyor. Birçoğumuz kendimiz ya da değerli büyüklerimiz için ilerleyen yaşlarda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya ilişkin detayları merak ediyoruz. Bizler de bu yazımızda 60 yaş ve üstü için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmeye ilişkin detayları ele alacağız.  Buyurun detaylara bakalım;

65 Yaş Üstü İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Önemlidir?

İnsan ömrünün her döneminin kendine göre güzellikleri olduğu gibi, kendine göre zorlukları da bulunuyor. Yaş almış her birey için zaman geçtikçe kendini gösteren zorluklardan biri de artan sağlık sorunları olabiliyor. Her yaş döneminde, kaliteli bir sağlık hizmetine ihtiyaç duyulmakla birlikte ilerleyen bu yaşlarda kaliteli bir sağlık hizmeti çok daha fazla aranan bir ihtiyaç oluyor. Bu yaşlarda tamamlayıcı sağlık sigortası neden önemli bir bakalım;

 • Emeklilik dönemi veya ilerleyen yaşlarda gelir düzeyi düşerken sağlık giderleri bu dönemde daha da artacaktır. Bu giderleri en aza indirebilmek ve aile bütçesini dengeleyebilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası oldukça faydalı bir araçtır.
 • Sağlık hizmetine olabildiğince hızlı ulaşmak ilerleyen yaşlarda önem kazanacaktır. Devlet hastanelerinin imkanı günümüzde çok artsa da talebin de bu oranda artması ihtiyaç duyulan anda sağlık hizmetine erişilmesini güçleştirmektedir. Bu noktada özel sağlık kuruluşlarından istediğiniz zamana ve hızlıca randevu alabilmek mümkün olmaktadır.
 • Karşılaşılması muhtemel, sürekli ve kapsamlı tedavi gerektiren hastalıklara karşı mücadele edebilmek için geniş bir hastane ağına, olabildiğince düşük maliyetlerle erişebilmek önemlidir. Bunun için de tamamlayıcı sağlık sigortası büyük bir gerekliliktir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Yaş Sınırı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası üst yaş sınırı sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Bu sınır 55 ile 80 yaş aralığında değişse de genel uygulama 60-65 yaş aralığında olmaktadır. Diğer taraftan 65 yaş üstüne tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketlerin poliçe fiyatları da haliyle hatırı sayılır oranda artmaktadır.

Bu arada, dilerseniz farkbizden.com web sitemiz üzerinden Türk Nippon Sigorta Şirketi kanalı ile 80 yaşınıza kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için, https://farkibizden.com/turk-nippon-sigorta/ ilgili sayfayı ziyaret edebilir ya da web sitemizin https://farkibizden.com/#hizmetlerimiz bölümünden danışanlarımızdan konu ile ilgili ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar için https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler/ linkine göz atabilirsiniz.

Sigorta Şirketlerine Göre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Şimdi de sigorta şirketleri bazında yaş sınırlamalarına ve öne çıkan koşullara bakalım;

Acıbadem Sigorta Yaş Sınırı

Acıbadem sigorta ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, başvuru tarihinde 14 gün ile 55 yaş aralığındaki kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Ancak Acıbadem Sigorta’dan ömür boyu yenileme garantisi kazanan kişiler 55 yaş üstünde de sigortalanma hakkı kazanabilirler. Ayrıca Acıbadem Sigorta’da çocuklar 0  yaşlarından itibaren tek başlarına sigortalanabilmektedirler.

Allianz Sigorta Yaş Sınırı

Allianz Sigorta’da bireysel TSS ürünleri, geniş kapsama sahip sigorta ürünleri içerisinde yer alır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan 15 günlük ile 64 yaş (dahil) aralığındaki herkes faydalanabilir. 64 yaş üstüne Allianz Sigorta’da tamamlayıcı sağlık sigortası imkanı bulunmaz.

Anadolu Sigorta Yaş Sınırı

Anadolu Sigorta, Sigortalanma üst yaş sınırı 64’tür. 18 yaşından küçük kişiler ek prim ödenmesi koşulu ile tek başlarına sağlık sigortası kapsamında sigortalanabilirler.

Axa Sigorta Yaş Sınırı

AXA Sigorta’da doğum tarihinden itibaren 15 günü tamamlamış bebekler ve 66 yaşından gün almamış kişiler sigortalanabilir. Eğer sigortalı 65 yaşından önce sigorta yaptırmış ve sigortası devam ederken 65 yaşı doldurmuş ise sigortalanan kişilerin poliçeleri 66 yaşından sonra da devam ettirilebilir.

Demir Hayat Sigorta Yaş Sınırı

Demir Hayat Sigorta A.Ş. de ise doğum sonrası hastaneden çıkışı takip eden 14 günü tamamlamış bebekler ve 61 yaşından gün almamış kişiler sigortalanabilir. 56 ila 60 yaş arasında ilk kez bu üründe sigortalanan kişilerin poliçeleri en fazla 60 yaşına kadar devam ettirilir. 55 yaşından önce sigortalanan kişilerin poliçeleri 60 yaşından sonra da devam ettirilebilir. Ömür boyu yenileme garantisi olmayan sigortalıların poliçeleri 65 yaşına kadar, Ömür boyu yenileme garantisi olan kişilerin ise ömür boyu yenilenir.

Ethica Sigorta Yaş Sınırı

Ethica Sigortada sigortalanma yaş aralığı 0 – 55 yaştır. 0 -18 yaş arası, bebek, çocuk ve gençleri ebeveynlerinden biri ile birlikte sigortalanabilmektedir.

Groupama Sigorta Yaş Sınırı

Groupama Sigorta’da sigortaya ilk defa girişlerde sigortalılar için üst yaş limiti azami 60’dır. Ancak 55-60 yaş arası yeni girişlerde kurum araştırması yapılarak risk değerlendirmesi sonrası giriş işlemi gerçekleştirilecektir.

HDI Sigorta Yaş Sınırı

HDI Sigortada Aksi belirtilmediği sürece, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dâhilinde ikamet eden 18 yaş üzeri ve 56 yaş altı kişiler sigortalanabilir. Sigorta giriş yaşı hesabı; poliçe başlangıç tarihindeki yıldan, sigortalının doğum yılı çıkartılarak bulunur. İşbu poliçe kapsamında sigortalı bireyler 70 yaşına gelene dek sigorta poliçesi yenilenebilir. Yenilenme husus Sigorta şirketinin değerlendirmesine tabidir. 70 yaşının üzerinde poliçe yenileme işlemi yapılmaz.

Magdeburger Sigorta Yaş Sınırı

Magdeburger Sigorta’da yaş aralığı 0 – 60 yaştır. Yeni doğan bebekler doğum tarihi itibariyle 15.gün risk analizi değerlendirmesi yapılarak sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması durumunda sigortalanır. 0-6 yaş çocuklar tek başına sigortalanamaz.7-17 yaş çocuklar sigorta ettirenin 18 yaşından büyük olması şartıyla tek başına sigortalanabilir.

Türk Nippon Sigorta Yaş Sınırı

Türk Nippon Sigortada 0-80 Yaş Aralığı. 0-17(17 dahil) yaş aralığındaki çocuklar da ebeveynleri ile birlikte sigortalanabilmektelerdir. Ancak 53 yaşından önce sigorta yaptırmış ve 3 yıl üst üste kesintisiz olarak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmış kişiler ömür boyu yenileme garantisi için değerlendirmeye alınırlar ve durumları uygun bulunanlara bu hak tanınır.

Türkiye Sigorta Yaş Sınırı

Türkiye Sigorta’da sigortalanma yaş aralığı 0 – 59 yaştır. 18 Yaş altındaki çocuklar en az ebeveynlerinden biri ile birlikte sigortalanmak zorundadır.  

Sigorta Şirketi

İlk Kez Sigorta Yaptıracaklar İçin Üst Yaş Sınırı

Ömür Boyu Yenileme Garantisi ile Ömür Boyu Sigorta İmkanı

Acıbadem Sigorta

55 Yaş

Var

Allianz Sigorta

64 Yaş

Var

Anadolu Sigorta

64 Yaş

Var

Axa Sigorta

65 Yaş*

Var

Demir Hayat Sigorta

61 Yaş

Var

Ethica Sigorta

55 Yaş

Var

Groupama Sigorta

60 Yaş

Var

HDI Sigorta

56 Yaş**

Var

Magdeburger Sigorta

60 Yaş

Var

Türk Nippon Sigorta

80 Yaş

Var

Türkiye Sigorta

59 Yaş

Var

 

Üst Yaş sınırı tablosu: Sigorta şirketleri üst yaş sınırı bu tabloda belirtilmiştir.

*Axa Sigorta’da üst sınır 65 olmasına rağmen bu yaştan önce TSS alan sigortalılar 66 yaş itibari ile de TSS poliçesi yaptırabilirler. 

** HDI Sigorta’da daha önce sigorta yaptıran kişilerin sigortası, sigorta şirketinin değerlendirme sonucuna göre 70 yaşına kadar uzatılabilmektedir. Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazanılmadığı sürece, 70 yaş üzerinde her halde sigorta uzatılmaz.

İleri Yaşlarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

İlerleyen yaşlarda yaptırılan tamamlayıcı sağlık sigortası yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayacaktır. 60 yaş ve üstü için tamamlayıcı sağlık sigortasının sağlayacağı avantajlar neler olacaktır ana başlıklar halinde bakalım;

Maliyet Avantajı

Yaş ilerledikçe uzun süre tedavi gerektiren sağlık sorunları ile karşılaşma ihtimali de artar. Bu tür hastalıkların tedavisi de oldukça yüksek maliyeti beraberinde getirir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası varsa, bu hastalıkların tedavi sürecini oldukça kaliteli özel hastanelerde takip edilirken çok yüksek maliyetlerden de kurtulma imkanı doğar. Artan sağlık giderleri kısıtlı aile bütçesine eklenmeyecek, çok büyük giderler dahi tamamlayıcı sağlık sigortasından karşılanabilecektir.

Teminatlar ve Diğer İmkanlar Açısından Sağladığı Avantajlar

İlerleyen yaşlarda tamamlayıcı sağlık sigortasının kullanıcılarına sağladığı ayakta ve yatarak tedavi teminatlarının yanında sağlanan diğer imkanlar çok önemli avantajlara dönüşecektir. Sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte bunlardan bazıları şunlardır;

 • Yatarak tedavi gerektiren durumlarda girişten tabucu olana kadar masrafların karşılanması
 • Ayakta tedavi kapsamında tetkik, tahlil, görüntüleme işlemleri ve tedavi giderlerinin sigorta tarafından karşılanması
 • İhtiyaç duyulan durumlarda ambulans desteği
 • Refakatçi masrafının sigorta kapsamında karşılanması
 • Tıbbi malzeme desteği
 • Evde bakım masrafının karşılanması
 • Fizik tedavi, rehabilitasyon masrafı (ayakta tedavi kapsamında kabul edilir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Her şirket için bir üst yaş sınırı olmakla birlikte, Ömür Boyu Yenileme Garantisine hak kazanılması halinde üst yaş sınırlaması ortadan kalkmakta ve ömür boyu TSS yaptırma hakkı kazanılmaktadır. Görüldüğü gibi Ömür Boyu Yenileme Garantisi son derece önemli bir haktır. Sigorta üst yaş sınırına ulaşmadan, ömür boyu yenileme garantisi için koşulların oluşması halinde çok büyük bir avantaj elde edilmiş olur. Bir örnekle açıklamak gerekirse; sigorta şirketinizin tamamlayıcı sağlık sigortası için üst yaş sınırı 65, ömür boyu yenileme garantisi için ise 3 yıl üst üste sigortalılık şartı var. Bu durumda 61 yaşından itibaren 3 yıl üst üste tamamlayıcı sağlık sigortası yapıldığı halde ömür boyu yenileme garantisi elde edilmiş olur ki bu da çok önemli avantajları beraberinde getiriri. Ömür boyu yenileme garantisine ilişkin detaylar için https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-omur-boyu-yenileme-garantisi/ linkine göz atabilirsiniz.

Sonuç ve Değerlendirme

Büyük mücadeleler ve zorluklarla geçen bir gençlik ve orta yaşlılığın ardından konforlu bir yaşamı hem bizler hem de büyüklerimiz fazlasıyla hak ediyoruz. Ülkemiz koşullarında özellikle emeklilikten sonra konforlu bir yaşam sürmek azalan gelir, kısıtlanan hareket kabiliyeti nedeniyle maalesef pek mümkün olmuyor. Özellikle sağlık açısından arzu edilen kalite ve konforda bir sağlık hizmetine erişmek büsbütün güçleşiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneği ise en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde adeta can simidi gibi bir çözüm niteliği taşıyor. İlerleyen yaşlardaki büyüklerinize veya kendiniz için birçok özel sağlık kuruluşu arasından ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve konforlu hizmete erişmenize imkan tanıyor…

Bu kapsamda farkibizden.com web sitemizden;

 • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
 • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
 • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
 • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
 • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
 • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
 • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizde bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…