Okuşlar Sigorta 1991’den Beri, İyi Günde Kötü Günde

Geçmiş Hastalık Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mümkün Mü?

Günümüz koşullarında kaliteli bir sağlık hizmetine erişebilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası oldukça uygun bir çözüm haline gelmiştir. Birçok sigortalı gelecekte karşılaşabileceği sağlık sorunları için kendisini ve sevdiklerini güvence altına alabilmek adına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktadır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarının bazı kısıtlama ve koşulları bulunmaktadır. Bunlardan biri de teminat kapsamının sigorta yaptırma tarihinden sonra başlamasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortaları genellikle sigorta yaptırma tarihinde sonra meydana gelen hastalıkları kapsamaktadır. Sigorta yaptırılırken sigortalıdan geçmiş hastalıklara dair beyan alınmakta, sigortalı geçmişi sistemsel olarak da kontrol edilmektedir. Bazı özel durumlar ve geçmiş hastalıklar genellikle kapsam dışı kalmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsam dışı durumların detayına https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasinda-kapsam-disi-durum-ve-hastaliklar/ linkinden göz atabilirsiniz. Peki, halihazırda bir hastalığı olan ve bu hastalığının tedavisinde tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı imkanlardan faydalanmak isteyenler için bir seçenek bulunuyor mu? Bu sorunun cevabı EVET. Şimdi detaylara bakalım.

Geçmiş Hastalık Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Şu an için geçmiş hastalıkları kapsayan yalnızca bir tamamlayıcı sağlık sigorta poliçesi bulunmaktadır. Bu sigorta Türk Nippon Sigorta tarafından sağlanan “Sağlığınız Bizde” sigortasıdır. Şimdi de bu sigortanın koşulları ve sağladığı imkanlara daha detaylı bakalım.

Sağlığınız Bizde Sigortası

Sağlığınız Bizde Sigortası, sigortalılara sigorta tarihinde önce var olan şikayet ve hastalıkları için teminat sağlar. Böylelikle bu sigortayı yaptıran kişiler, daha önceden gelen hastalıklarına ilişkin tahlil, muayene ve tedavi işlemlerini tamamlayıcı sağlık sigortası ile gerçekleştirebilirler. SGK’sı bulunan ve 80 yaş altındaki herkes bu sigortayı yaptırabilir. 80 yaşa kadar bu sigortanın yaptırılabiliyor olması da oldukça önemli bir avantajdır. Üstelik bu sigorta türü de vergi indirimi avantajından istifade edebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi konusunun detayına https://farkibizden.com/ozel-tamamlayici-saglik-sigortasi-vergi-indirimi/ linkinden bakabilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta, Sağlığınız Bizde Sigortanın iki opsiyonu bulunmaktadır.

  1. Yalnızca yatarak tedavi teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası
  2. Yatarak + ayakta tedavi teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası

Her iki opsiyon da anlaşmalı kurumlarda geçerlidir. Yatarak tedaviler %100 teminat kapsamındadır. İkinci opsiyon olan hem yatarak hem ayakta teminatı bulunan tamamlayıcı sağlık sigortasında ise bir sigorta döneminde 8 kez muayene hakkı bulunmaktadır. Tedavi ve muayene kapsamındaki tahlil, MR, röntgen, ultrason, tomografi gibi işlemler de sigorta teminatındadır.

Sigorta Şirketleri Geçmiş Hastalıklar Kapsamı Karşılaştırma Tablosu

Sigorta Şirketi

Geçmiş Hastalıkları Kapsar mı?

Acıbadem Sigorta

Hayır

Allianz  Sigorta

Hayır

Anadolu Sigortas

Hayır

Axa Sigorta

Hayır

Demir Sigorta

Hayır

Ethica Sigorta

Hayır

Groupama Sigorta

Hayır

HDI Sigorta

Hayır

Magdeburger Sigorta

Hayır

Türk Nippon Sigorta

Evet

Türkiye Sigorta

Hayır

Sonuç ve Değerlendirme

Görüldüğü gibi şu an için ülkemizde geçmiş döneme ilişkin hastalıkları güvence altına alan tek bir sigorta şirketi bulunmaktadır. Bu bağlamda farkibizden.com olarak anlaşmalı olduğumuz Türk Nippon Sigorta desteği ile size Sağlığınız Bizde Sigortasını sunuyoruz. Bu sigorta ile artık geçmişten gelen hastalıklarınız da tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında.

Bu kapsamda farkibizden.com web sitemizden;

  • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
  • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
  • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
  • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
  • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
  • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
  • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur. Hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun; öncelikle web sitemizde bulunan konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…