Okuşlar Sigorta 1991’den Beri, İyi Günde Kötü Günde

Hamileyken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hamileyken Doğum Teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hamilelik titizlikle takip edilmesi gereken bir süreç. Her anne baba adayı bu süreci hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından en iyi koşullarda devam ettirmek istiyor. Ülkemiz geneline yayılan özel sağlık kuruluşları sahip olduğu fiziksek koşulları, teknolojik imkanları ve hamilelik süreci ve doğuma ilişkin bilgi birikimi ve tecrübesini ciddi oranda arttırdı. Hatta bu konuda ülkemiz, yurt dışından birçok insan için de çekim merkezi haline geldi. Doğal olarak anne baba adayları da bu süreci özel hastane kalitesi ve konforunda sürdürmek ve doğumu da yine bu kuruluşlarda gerçekleştirmek istiyorlar. Tam bu noktada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum teminatı en uygun koşullarda bu sürecin özel sağlık kuruluşlarında yürütülmesine imkân sağlıyor. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı ile ilgili detaylı bilgiye https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-dogum-paketi-gebelik-kapsamli-tss/ linkinden göz atabilirsiniz.

TSS Doğum Teminatlarında Bekleme Süresi

Birçok sigorta şirketinin sağladığı Doğum Teminatı için bir bekleme süresi bulunmaktadır. Yine bu bekleme süresi sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genellikle 12 ay olarak belirlenmiştir. Bunun anlamı hamilelikten 12 ay önce bu sigorta poliçesini almış olmanız gerektiğidir. Bu da bu sürecin önceden düşünülmesi, planlanması ve poliçenin erkenden yaptırılmış olmasını gerekli kılar. Peki, plansız bir hamilelik söz konusuysa ya da sonradan doğum teminatı kapsamına girmeye karar verilmişse veya koşullar sigorta poliçesi alabilmek için hamile kalındıktan sonra uygun olmuşsa bekleme süresi olmaksızın doğum paketi içeren tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak mümkün müdür?

Hamilelik Esnasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak Mümkün mü?

En başta söyleyelim, bu sorunun cevabı: EVET. Hamilelik başladıktan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi satın almak mümkündür. Birçok sigorta şirketinde doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası için bir bekleme süresi zorunlu olsa da bekleme süresi olmaksızın hamileliğin istenilen döneminde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya imkân tanıyan sigorta şirketleri de bulunmaktadır. Demir Hayat Sigorta İki Can Hamilelik Sigortası ve Türk Nippon Sigorta Hayata Merhaba Sigortası hamilelik başlangıcından sonra bekleme süresi olmadan TSS yaptırmaya imkân tanıyan iki sigortadır.

Sigorta Şirketlerine Gebelik Esnasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırma Koşulları

Şimdi bu iki sigorta şirketinin sağladığı hamilelik esnasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatının detaylarına bakalım.

Demir Hayat Sigorta’da Gebelikte TSS

Demir Hayat Sigorta’da gebelik esnasında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Demir Hayat Sigorta sigortalılarına İki Can Hamilelik Sigortası ile hamilelik esnasında da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırma imkanı sunar. 18-45 yaş arasındaki SGK’lı kadınlar, hamilelikleri başlamış olsa dahi bu sigorta türünde bekleme süresi olmadığı için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.

Demir Hayat İki Can Hamilelik Sigortası sigortalılarına Anlaşmalı Kurumlarda hamilelik öncesinde 8 kez rutin kontrol / ayakta muayene hakkı tanır. 8 kez muayene hamilelik kontrolleri için kullanılabileceği gibi hamilelik dışı muayene ya da kontroller için de kullanılabilir. Doğum işlemi de İki Can Hamilelik Sigortasının kapsamındadır. İster normal, ister sezaryen isterseniz epidural doğum yapacak olun, bu doğum işlemlerinin tamamı bu sigortanın güvencesi altındadır. Ancak doğum işleminin anlaşmalı sağlık kuruluşunda gerçekleşmesi koşulu vardır. Doğumun yanında gebelik döneminde ortaya çıkan çeşitli komplikasyonlar da bu sigorta poliçesine eklenerek teminat altına alınabilmektedir. Demir Hayat bu sigortayı satın alan sigortalılarına ücretsiz olarak online olarak diyetisyene, psikoloğa ya da doktora ulaşma hakkı da tanımaktadır.

Türk Nippon Sigorta’da Gebelikte TSS

Türk Nippon Sigorta’da sigortalılarına hamilelik dönemi içerisinde dahi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırma hakkın tanıyan sigorta şirketlerindendir. 18 yaşından büyük 46 yaşından küçük SGK’lı kadınlar bu sigorta poliçesini edinebilirler. Bu sigorta poliçesi ile Türk Nippon Sigortanın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında rutin hamilelik kontrolleri gerçekleştirilebilir. Esasında bu poliçe; sadece hamilelik kontrolleri değil, genel sağlık kontrol ve muayenelerine de imkan tanıyan bir sigorta poliçesidir.  Bu sigorta poliçesinin en önemli avantajı hamileliğin istenilen döneminde yaptırılabilmesidir. Hamilelik sürecinin yanında acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda da sigortalıyı kapsam içine alır.

Sigorta Şirketi

Hamileyken Alınabilir mi?

 

Sigorta Adı

 

 

Kontrol Hakkı

Allianz Sigorta

Hayır

 

 

Acıbadem Sigorta

Hayır

 

 

Demir Hayat Sigorta

Evet

İki Can Hamilelik Sigortası

 

Türk Nippon Sigorta

Evet

Hayata Merhaba Sigortası

 

Axa Sigorta

Hayır

 

 

Ethica Sigorta

Hayır

 

 

Groupama Sigorta

Hayır

 

 

Anadolu Sigorta

Hayır

 

 

HDI Sigorta

Hayır

 

 

Türkiye Sigorta

Hayır

 

 

Magdeburger Sigorta

Hayır

 

 

Sonuç ve Değerlendirme

Demir Hayat Sigorta ve Türk Nippon Sigortanın sağladığı gebelik esnasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilme imkânı ile anne adayları bekleme süresine tabi olmaksızın sigorta poliçesi edinebilirler. Bu şekilde hamilelik takip işlemleri ve doğum; sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarında geniş imkanlar ve konfor ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca anne adaylarının hamilelik kapsamında edindikleri tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini hamilelik dışı kontrol ve muayeneleri için de kullanma imkânı bulunmaktadır.

Gebelik esnasında bekleme süresi bulunmayan sigorta poliçesi satın alırken sigorta acentesi seçimi çok önemlidir. Bu hassas satın almaya ilişkin sigorta acenteniz tarafından tam ve doğru bilgilendirme yapılması ve sigortalının ihtiyacına uygun olarak yönlendirilmesi yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçecektir.

Bu kapsamda farkibizden.com web sitemizden;

  • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
  • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
  • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
  • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
  • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
  • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
  • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizde bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…