Şu an sitemizde 19 kişi
bulunmaktadır

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili sıkça merak edilen soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Şayet aradığınız soru ve cevabı burada yoksa info@farkibizden.com adresine gönderin, cevabı en kısa zamanda mail adresinize gönderelim!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde sigortalanan kişinin hastaneye ödeyeceği fark tutarını yaptırdığın poliçenin sınırları dahilinde karşılayan bir sağlık sigortası ürünüdür. Kamu destekli bu sigorta türünde sigortalının bir sağlık kurumundan faydalanabilmesi için SGK ile anlaşmalı olan kurumun aynı zamanda poliçeyi yaptırdığınız sigorta şirketi ile de anlaşması olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Sigorta yaptıran kişi Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını yaptırdıktan sonra sigorta yaptırdığı sigorta şirketinin belirlediği süre kadar bekledikten sonra her hangi bir sağlık sorunu için TSS’den faydalanabilir. Ancak kişi bu sigortasını SGK ile ve sigorta yaptırdığı şirketle anlaşması olan sağlık kuruluşlarında kullanabilir. Ayrıca kişinin sağlık hizmetlerini gerçekleştiren doktorun da SGK anlaşmalı olması ve kişinin tedavisini talep ettiği rahatsızlığın poliçe öncesine dayanmaması gerekmektedir

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamındaki 0-65 (İstisnai de olsa 65 yaş üzerine TSS olanağı sunan sigorta şirketleri vardır.) Yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilirler. Yeni doğan bebeklerin sigortalı olabilmesi için sigorta şirketinin belirlediği bekleme süresini doldurmaları gerekmektedir

TSS’de Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

Yatarak tedavi teminatları sigorta yaptıran kişi ile yapan sigorta şirketi arasındaki özel ve genel şartlar çerçevesinde sınırsız ve %100 oranında karşılanmaktadır. Bu teminatlara Cerrahi işlemler, dahili yatışlar, yoğun bakım tedavileri, kemoterapi ve radyo terapiler, diyaliz işlemleri, koroner anjiyografi, küçük müdahale masrafları, standart tek kişilik odalar yemek ve refakatçi giderleri dahildir.

TSS’de Ayaktan Tedavi Teminatları Nelerdir?

Ayaktan tedavi teminatları ise yine yapılan sözleşme şartları çerçevesinde yılda belli bir adet (Genellikle kişi başı yıllık 10 vaka) sınırlı olup yine %100 oranında karşılanmaktadır. Ayaktan tedavi teminatlarına ise şirketten şirkete ve poliçeden  poliçeye değişmekle birlikte, Doktor muayenesi, laboratuvar tetkik giderleri, görüntüleme ve tanı hizmetleri ile ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi gibi giderler girmektedir.

TSS İle İlgili Nasıl Fiyat Teklifi Alabilirim?

Canlı Danışmanlık Alarak

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili fiyat teklifini web sitemizin “Hizmetlerimiz” bölümüne tıklayarak hafta içi ve cumartesi günleri saat 09:00-17:00 arasında telefonla, canlı görüntülü görüşme ile ve canlı chat yolu ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uzmanlarımızdan canlı olarak alabilirsiniz.

Bilgilerini Bize Gönder Biz En Kısa Sürede Sana Dönüş Yapalım

Mesai saatleri dışında ise yine “Hizmetlerimiz” bölümündeki “Fiyat Teklifi Al” sekmesine tıklayıp, çıkan forma TC kimlik numaranızı, Yaşınızı, Cinsiyetinizi ve Yaşadığınız şehir bilgisini girdikten sonra formu bize gönderin biz en kısa sürede size fiyat teklifimizi mail olarak gönderelim.

7/24 Online TSS Teklifi Al! Dilersen Poliçeni Online Satın Al!

Ayrıca “Online Teklif Al” butonuna tıklayarak 7/24 TSS fiyat teklifi alabilir ve dilerseniz poliçenizi de online olarak satın alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Giderleri Karşılamaz?

TSS Aşağıdaki giderleri karşılamaz:

  • Poliçe öncesine dayalı rahatsızlıklar,
  • İlaç (reçete),
  • Diş tedavi giderleri,
  • Gözde kırılma kusurları,
  • Gözlük cam çerçeve lens giderleri,
  • Kısırlık tedavisi,
  • Her türlü estetik ameliyatlar,
  • Skolyoz ameliyatı,
  • Septum deviasyonu ve konka hipertrofisi,
  • Doğuştan gelen hastalıklar

TSS’de Covid-19 Sigorta Teminatı Altında mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında salgın hastalıklar kapsam dahilinde değildi; ta ki Covid-19 un hayatımıza girmesi ile ülke çapında yaşanılan pandemi sonrasında Türk Sigorta endüstrisi üzerine düşen sosyal sorumluluğu yerine getirene ve tabiri caiz ise elini taşın altına koyarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında herhangi bir fark ücreti almadan yürürlükte olan poliçelere bu teminatı ekleyene kadar.

Bu çerçevede; Covid-19 hastalığı ve tedavisi kapsamında oluşacak olası tedavi giderleriniz, sahip olduğunuz sağlık sigortasında geçerli olan pandemi hastanesi olarak belirlenmiş anlaşmalı özel hastanelerde, salgın hastalıklar kapsam dışı olarak belirtilmiş olmasına rağmen, poliçenizdeki mevcut şartlar ve limitler dahilinde (güncel istisnai ve hassas durum gözetilerek) bu döneme özel olarak karşılanacaktır.

Yeni düzenlenen poliçeler de, söz konusu rahatsızlığın poliçe başlangıç tarihi öncesinde gerçeklememiş olması şartı ile, bu uygulama kapsamında olacaktır. Pandemi süreci ve sonrasında alınan yeni poliçelerde de Covid- 19 başta olmak üzere yaşanılabilecek tüm salgın hastalıklar Tamamlayıcı sağlık sigortalarında otomatik olarak dahil edilmiştir.

TSS’de Ömür Boyu Yenileme Garantisi Hakkı Nasıl Kazanılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında ömür boyu yenileme garantisi hakkı, Kesintisiz 3 yıllık sigortalılık süresini doldurmuş ve 3 yılı dolduğunda en fazla 64 yaşında olan kişiler için yapılan risk değerlendirmesi sonucu verilebilmektedir.

TSS’de Başka Bir Branştaki Doktora Yönlendirme Muayene Hakkından Düşer mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta tedavi teminatında muayene olduğunuz doktor tarafından 2.bir doktora sevk edilirseniz bu ikinci muayene yıllık toplam muayene hakkınızdan düşecektir.

Çünkü muayene olduğunuz doktorunuz tarafından yönlendirildiğiniz 2. doktor farklı bir branş üzerine teşhis ve tedavi de bulunacağı için bu ikinci muayene 2. İşlem olarak değerlendirilecektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında "Hasarsızlık" İndirimi Söz Konusu mudur?

Evet böyle bir indirim söz konusudur. Sağlıklı Yaşam İndirimi ile yıl içinde yaptığınız sağlık harcamalarınıza ve tedavi giderlerinize göre sonraki yıllarda %50’ye varan oranlarda indirime ulaşabilirsiniz.