Şu an sitemizde 3 kişi
bulunmaktadır

Poliçe Türü ve Kapsamı

Özel Sağlık Sigortaları Ameliyatı Karşılar mı?

Özel sağlık sigortalarının çoğu, hastalık ve kazalar sonucu ortaya çıkan tıbbi durumları kapsar. Bu durumlar arasında acil ve planlı ameliyatlar, hastanede yatış ve tedavi masrafları yer alır. Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı gereği, sigorta şirketlerinin sağlık sigortası poliçelerinde hangi ameliyatların kapsandığını açıkça belirtmesi zorunludur.

23.04.2024
Devamı...

Anne Bebek Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Rehberi

Özel sağlık sigortası, bireylerin ve ailelerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıran, maliyetlerini karşılayan ve özellikle anne ve bebek sağlığı gibi kritik dönemlerde ekstra güvence sağlayan bir finansal hizmettir. Türkiye’deki sigortacılık sektörü, geniş bir yelpazede özel sağlık sigortası planları sunarak, herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun çözümler sunmaktadır.

08.02.2024
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Psikolog Görüşmesi Desteğini Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan psikolog desteği, genellikle yılda belirli bir seans sayısını içerir. Bu seanslar, sigortalıların psikolojik destek alabilmeleri için belirlenmiş bir hak olarak değerlendirilir. Örneğin, Acıbadem Sigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigortası, Axa Sigorta gibi önde gelen sigorta şirketleri, sigortalılarına yılda belirli sayıda ücretsiz psikolog seansı imkanı sunmaktadır.

05.01.2024
Devamı...

Yabancı Sağlık Sigortası ve Göç İdaresi Başkanlığı Başvurusu

Yabancı sağlık sigortası, Türkiye’de ikamet eden yabancılar için sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran bir güvencedir. Bu sigorta, acil tıbbi müdahaleler, hastalık tedavileri, yaralanmalar ve ilaç masrafları gibi sağlıkla ilgili harcamaları kapsar. Ayrıca, vize veya ikamet izni başvuruları için gerekli bir belgedir.

09.10.2023
Devamı...

Sonbahar Yaklaşırken Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Önemi

Sonbaharın hastalıklarla dolu bir dönem olabileceğini göz önünde bulundurarak, özel sağlık sigortasının aileniz ve sizin için büyük bir önem taşıdığını unutmayın. Sağlık sigortası, sizi beklenmedik sağlık sorunlarına karşı korurken, aynı zamanda hastalıkların erken teşhis ve tedavisine de katkı sağlar.

02.10.2023
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında İptal ve İade Garantisi İle Şirket Değişikliği

Tamamlayıcı sağlık sigortası iptali belirli şartlar karşılanıyorsa tabiki mümkündür.  Hatta gerekli şartlara uyduğunuz takdirde tamamlayıcı sağlık sigortanızı sorgusuz sualsiz iptal ettirebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Tamamlayıcı sağlık sigortası iptali için öncelikle mevcut sağlık poliçenizde memnun olmadığınız durumları bir dilekçe ile sigorta şirketinize bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca para iade garantili iptal işlemi için 30 günlük süreyi geçmemeli ve bu süre içinde de yaptırdığınız sigortadan yararlanmamış olmanız gerekmektedir.

19.12.2022
Devamı...

Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Nasıl Karşılaştırılır?

Özel ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında dikkate alınabilecek birçok karşılaştırma kriteri bulunur. Bunlar elbette önemine göre kişiler arasında değişkenlik de gösterebilir. Ücret, yaş sınırı, ayakta ve yatarak tedavi teminatları, yıl içinde toplam faydalanma hakkı ve ek teminatlar özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl karşılaştırılır sorusunu sorarken dikkate almanız gereken başlıca kriterlerdir.

11.08.2022
Devamı...

Ev Hanımları Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir mi?

Aslında ev hanımları için tamamlayıcı sağlık sigortası imkânı Sosyal Güvenlik kurumu kapsamında genel sağlık sigortası kapsamındaki tüm grupların, aktif olarak çalışsın ya da çalışmasın, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmesinin doğal bir sonucudur. Dolayısıyla, Bağ-Kur’lu, memur veya  işçi veya bunların bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerinin tamamı kural olarak tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilir. Kişilerin özellikle sürekli bir işte çalışmaları gerekmez. Asıl önemli olan Genel Sağlık Sigortasının olmasıdır.  

21.07.2022
Devamı...

Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Poliçe Yenileme Döneminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hem özel hem tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme işlemi poliçe sahiplerinin, hizmetten memnun kalmaları durumunda başvurdukları bir yöntemdir. Poliçe sahipleri; isteğe göre zamanı dolan tamamlayıcı ya da özel sağlık sigortasını yenileyebilir ve ayrıca ek ve ana teminatlarda değişikliğe gidebilirler. Ancak yenileme işlemleri için gerekli olan bir takım prosedürler olduğu da akıldan çıkarılmamalıdır. Bununla birlikte özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası yenileme süreci gerekli kriterler karşılandığı sürece kolayca yapılan bir işlemdir.

30.06.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortasında Şirket Değişikliği

Tamamlayıcı/özel sağlık sigortası şirket değişikliği, dikkatle takip edilmesi gereken bir süreçtir. Özellikle de sigorta şirketlerinin geçiş sürecinde nasıl bir prosedür uyguladığı çok iyi bilinmelidir. Bu süreç devam ederken pek çok sorunla karşı karşıya kalmak mümkündür. Örneğin; sigorta süreci boyunca yaşanan bir sağlık sorunu, geçiş yapılan yeni sigorta şirketi tarafından güvence altına alınmayabilir. Bu tarz sorunların yaşanmaması açısından tamamlayıcı/özel sağlık sigortası şirket değişikliği yapılmadan önce ön araştırma yapmak oldukça faydalıdır.                                         

17.06.2022
Devamı...

Aile Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Avantajları

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası sizin ve ailenizin zorunlu sosyal güvenlik sigortasını tamamlayarak özel hastanelerde beklenmedik harcamalardan sizi kurtarır. Maddi kaygılarınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu sigorta türü ile herhangi bir endişe yaşamadan özel hastanelerde gerekli muayenelerinizi ve tahlillerinizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde aile sağlık sigortası sahibi aileler, yapılan planlamalar doğrultusunda daha uygun ödeme kolaylıklarından faydalanarak sağlık hizmeti alır.

02.06.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Diş Sağlığı ve Tedavisi

Ancak sigorta şirketleri bazı istisnai diş sağlığı hizmetlerini asistans hizmetleri kapsamında ve belirli sınırlar kapsamında karşılayabilmektedir. Bu işlemler genellikle, yılda 1 kez ile sınırlı olmak üzere, diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği, diş röntgeni, flor uygulaması ve ağız hijyeni eğitimi gibi basit ve uzun bir tedavi süreci gerektirmeyen hizmetlerdir. Yine de yaptırdığınız sigorta kapsamında böyle bir hizmeti ücretsiz olarak almanız diş sağlınızın takibi açısında oldukça faydalı ve önemli olacaktır.

26.05.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Evde Bakım Hizmeti

Tamamlayıcı sağlık sigortası evde bakım hizmeti tüm sigorta şirketleri tarafından otomatik olarak sağlanan bir yatarak tedavi hizmeti değildir. Bazı şirketler bu hizmeti doğrudan ana teminata eklerken bazıları ise kişinin isteğine bağlı olarak ek teminatla sunabilmektedir. Ancak bu teminatı otomatik olarak sağlayan sigorta şirketlerinin sayısı da hiç az değildir. Her iki durumda da bu teminat genellikle parasal ve zamansal sınırlara tabidir.

19.05.2022
Devamı...

Yenidoğan ve Bebekler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bebekler için tamamlayıcı sağlık sigortası, bebeğin doğduktan sonra fark ücreti ödemeden özel hastanede muayene ve tedavi olmasına imkân tanıyan bir sigorta türüdür. Bebeğin tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında tedavi olabilmesi için ebeveyninin SGK kaydının olması, bunun yanında tercih edilen özel hastanenin de SGK ile anlaşmasının bulunması gerekir.

28.04.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Hastane Fark Ücreti Ödeme

SGK ile anlaşması olsa dahi bazen özel hastanelerde tedavi masrafları oldukça yüksek fiyatlara mal olabilmektedir. Bu fiyatları asgari seviyede tutmak ise günümüzde tamamlayıcı sağlık sigortası ile mümkündür. Biz bu yazımızda özel hastane fark ücreti ödemeden iyi şartlarda tedavi olmak için gereken detayları ve fark ücreti ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

21.04.2022
Devamı...

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatı, sigortanın kapsamına, yaş ve mevcut sağlık durumuna bağlı olarak yapılan risk analizi dikkate alınarak belirlenir. Karşılanması talep edilen ilave sağlık hizmetleri, limitli olarak belirlenen muayene sayısı gibi parametreler de dikkate alındığında ödenmesi gereken prim değişebilir.

18.04.2022
Devamı...