Şu an sitemizde 13 kişi
bulunmaktadır

Aile Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Avantajları

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası, sizin ve aile bireylerinizin tam teşekküllü hastanelerde herhangi bir ek masrafla karşılaşmadan, sağlık hizmetinden yararlanmanızı sağlar. Yatarak ve ayakta tedavi veya sadece yatarak tedavi şeklinde seçilebilecek iki farklı poliçe tipi sunan tamamlayıcı sağlık sigortası ile önceliği sadece kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına verebilirsiniz.

Kişi Sayısına Göre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Türleri

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası’nın yanı sıra, kişi sayısına göre farklı tamamlayıcı sağlık sigortalarından da yararlanabilirsiniz. Kişi sayısına göre yararlanılabilecek tamamlayıcı sağlık sigortası türleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası
 • Ebeveyn & Çocuk tamamlayıcı sağlık sigortası
 • Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası
 • Grup (Kurumsal) tamamlayıcı sağlık sigortası

Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İnsanların hayatları boyunca öncelikleri sürekli olarak değişiklik gösterir. Gençlik döneminde kariyer ve paraya önem veren bireyler yaşları ilerledikçe zamanı iyi değerlendirmeyi öncelik haline getirir. Bireylerin hiçbir zaman değişmeyen önceliği ise sağlık konusudur.

Bu konuda tamamlayıcı sağlık sigortasından destek alınarak, konforlu ve kaliteli özel sağlık kuruluşlarına gidildiğinde herhangi bir maddi mağduriyet yaşanmasının önüne geçilir. Sosyal güvenlik kurumu kapsamı dışında uygulanan tedavi ve tahlil masraflarını karşılayan bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası, sürpriz ücretlerle karşılaşmanızı engeller.

Ebeveyn & Çocuk Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Her insan anne ve baba olana kadar bir takım his ve kaygıları anlayamaz. Anne ve baba olduktan sonra ise ebeveynler, çocukları için her anlamda endişelenmeye ve onlara iyi birer hayat sunmaya gayret ederler.

Eğitim ve gelişim konularında olduğu gibi ebeveynler çocuklarının sağlıklarına da oldukça fazla önem verirler. Ebeveyn çocuk tamamlayıcı sağlık sigortası hem ebeveynlerin hem de çocukların SGK kapsamındaki sağlık sigortalarını tamamlayarak, özel hastanelerde ekstra hastane masrafları ile karşılaşmalarını önler.

Aile Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İnsanların hayatlarında en değerli varlıkları hiç şüphesiz aileleridir. Aile sağlık sigortası, aileleri için çalışıp, çabalayan kişilerin sağlıkla ilgili kritik anlarda emeklerinin boşa gitmemesini sağlar. Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası sizin ve ailenizin yüksek sağlık masraflarından kaynaklanabilecek bu güç durumu yaşamaması için oluşturulmuş bir hizmettir.

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası sizin ve ailenizin zorunlu sosyal güvenlik sigortasını tamamlayarak özel hastanelerde beklenmedik harcamalardan sizi kurtarır. Maddi kaygılarınızı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu sigorta türü ile herhangi bir endişe yaşamadan özel hastanelerde gerekli muayenelerinizi ve tahlillerinizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde aile sağlık sigortası sahibi aileler, yapılan planlamalar doğrultusunda daha uygun ödeme kolaylıklarından faydalanarak sağlık hizmeti alır.

(Kurumsal) Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İş veren ve çalışanların hepsini kapsayacak şekilde tasarlanan bu sigorta çeşidi, grup tamamlayıcı sağlık sigortası ismi altında sunulur. Grup tamamlayıcı sağlık sigortası için çalışan sayısının yanı sıra ödenecek prim de dikkate alınarak bir maliyet çıkartılır. Grup tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılan iş yerlerinde çalışanlar, sağlık hizmetlerinden eksiksiz bir şekilde faydalanabilir.

Aile Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özellikleri

Tüm aile için tamamlayıcı sağlık sigortası birtakım özelliklere sahiptir. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Ailelerin, tüm aile bireylerini kapsayacak şekilde geniş kapsamlı sağlık hizmeti almalarına imkân tanır.
 • Ebeveynlerin çocukları için yapabilecekleri sigorta seçeneklerinin az olmasına bağlı olarak aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası, çocukların da her türlü kaliteli sağlık hizmetinden yararlanmasını sağlar.
 • Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi aileler seçtikleri tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında özel hastanelerde seçtikleri plan doğrultusunda kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti alabilirler.

Aile Boyu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantaj ve Dezavantajları

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olmanın çeşitli avantaj ve dezavantajları vardır. Bunlar şu şekildedir:

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası aile için yapıldığında, kaliteli sağlık hizmeti satın alınmak isteyen ailelerin sağlık harcama bütçelerinde ciddi bir tasarruf yapmalarını sağlar.
 • Nitelikli sağlık hizmetlerinden tüm aile sigorta kapsamında daha geniş bir şekilde yararlanılır.
 • Sigortalı her bir kişi için (belirli sınırlar dahilinde) %15 vergi muafiyeti hakkı kazanmasını sağlar. Bu da bütçeniz için ekstra bir katkı demektir.
 • Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası, hali hazırda sigortalı olan bireylere yüzde 10’a varan indirim sağlar. Bu indirim oranı sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.
 • Bu sigorta türü anne için doğum teminatının poliçeye dahil edinmesine engel değildir. Bunun için sigortanın ayakta tedaviyi karşılıyor olması yeterlidir.
 • En büyük dezavantajı SGK ile anlaşması olmayan kurumlarda kullanılamamasıdır.
 • Poliçe imzalanmadan önce teşhisi koyulan hastalığın giderleri, bu sigorta kapsamında da karşılanmaz.

Şirketlere Göre Aile Boyu TSS Avantajları

Neredeyse bütün sigorta şirketleri aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyen müşterilerine %10lara varan grup indirimleri yapabilmektedir. Ancak bu indirimler dönemden döneme ve şirketten şirkete değişkenlik gösterebileceği için bu güncel indirim oranlarını bu yazıda göstermenin uygun olmadığını düşündük. Fakat aile bütçeniz açısından oldukça önemli olan böyle bir avantaj hakkında detaylı bilgi sahibi olamadan poliçe yaptırmanız çok da mantıklı olmayacaktır. Bu sebeple tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce aile indirimleri hakkında detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden ya da acentenizden kolaylıkla alabileceğinizi unutmayın. Bizler de farkibizden.com  ailesi olarak bu konuda sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

Sonuç ve Değerlendirme

Aile boyu tamamlayıcı sağlık sigortası ile siz de kendinizin ve sevdiklerinizin kaliteli ve konforlu sağlık hizmetlerinden daha ekonomik koşullarda ve rahatça yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda siz de daha detaylı bilgi için farkibizden.com’un canlı desteğinden yardım alabilir, kafanızdaki soru işaretlerinin bir çoğunu rahatlıkla giderebilirsiniz. Unutmayın! Konusunda tecrübeli sağlık sigortası uzmanlarımız sizden gelecek soruları bekliyor…