Şu an sitemizde 1 kişi
bulunmaktadır

Sağlık Kurumu Seçimi

Özel Sağlık Sigortaları Ameliyatı Karşılar mı?

Özel sağlık sigortalarının çoğu, hastalık ve kazalar sonucu ortaya çıkan tıbbi durumları kapsar. Bu durumlar arasında acil ve planlı ameliyatlar, hastanede yatış ve tedavi masrafları yer alır. Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı gereği, sigorta şirketlerinin sağlık sigortası poliçelerinde hangi ameliyatların kapsandığını açıkça belirtmesi zorunludur.

23.04.2024
Devamı...

Yabancı Sağlık Sigortası ve Göç İdaresi Başkanlığı Başvurusu

Yabancı sağlık sigortası, Türkiye’de ikamet eden yabancılar için sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran bir güvencedir. Bu sigorta, acil tıbbi müdahaleler, hastalık tedavileri, yaralanmalar ve ilaç masrafları gibi sağlıkla ilgili harcamaları kapsar. Ayrıca, vize veya ikamet izni başvuruları için gerekli bir belgedir.

09.10.2023
Devamı...

Sonbahar Yaklaşırken Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Önemi

Sonbaharın hastalıklarla dolu bir dönem olabileceğini göz önünde bulundurarak, özel sağlık sigortasının aileniz ve sizin için büyük bir önem taşıdığını unutmayın. Sağlık sigortası, sizi beklenmedik sağlık sorunlarına karşı korurken, aynı zamanda hastalıkların erken teşhis ve tedavisine de katkı sağlar.

02.10.2023
Devamı...

Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Nasıl Karşılaştırılır?

Özel ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında dikkate alınabilecek birçok karşılaştırma kriteri bulunur. Bunlar elbette önemine göre kişiler arasında değişkenlik de gösterebilir. Ücret, yaş sınırı, ayakta ve yatarak tedavi teminatları, yıl içinde toplam faydalanma hakkı ve ek teminatlar özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl karşılaştırılır sorusunu sorarken dikkate almanız gereken başlıca kriterlerdir.

11.08.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Göz Sağlığı ve Tedavisi

Tamamlayıcı sağlık sigortasında göz tedavisi yaptırmak ya da göz ile ilgili pek çok tedavinin giderlerinin karşılanması mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta hangi sigorta şirketlerinin bu hizmeti sağladığıdır. Bu şirketten şirkete değişen bir durumdur. Bu bağlamda tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe sahipleri, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu göz hastanelerinde yüksek ücretler ödemeye gerek kalmadan tamamlayıcı sağlık sigortası göz tedavisi kapsamında göz sağlıkları ile ilgili muayene veya ameliyat olabilirler.

09.06.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Diş Sağlığı ve Tedavisi

Ancak sigorta şirketleri bazı istisnai diş sağlığı hizmetlerini asistans hizmetleri kapsamında ve belirli sınırlar kapsamında karşılayabilmektedir. Bu işlemler genellikle, yılda 1 kez ile sınırlı olmak üzere, diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği, diş röntgeni, flor uygulaması ve ağız hijyeni eğitimi gibi basit ve uzun bir tedavi süreci gerektirmeyen hizmetlerdir. Yine de yaptırdığınız sigorta kapsamında böyle bir hizmeti ücretsiz olarak almanız diş sağlınızın takibi açısında oldukça faydalı ve önemli olacaktır.

26.05.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Hastane Fark Ücreti Ödeme

SGK ile anlaşması olsa dahi bazen özel hastanelerde tedavi masrafları oldukça yüksek fiyatlara mal olabilmektedir. Bu fiyatları asgari seviyede tutmak ise günümüzde tamamlayıcı sağlık sigortası ile mümkündür. Biz bu yazımızda özel hastane fark ücreti ödemeden iyi şartlarda tedavi olmak için gereken detayları ve fark ücreti ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

21.04.2022
Devamı...

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatı, sigortanın kapsamına, yaş ve mevcut sağlık durumuna bağlı olarak yapılan risk analizi dikkate alınarak belirlenir. Karşılanması talep edilen ilave sağlık hizmetleri, limitli olarak belirlenen muayene sayısı gibi parametreler de dikkate alındığında ödenmesi gereken prim değişebilir.

18.04.2022
Devamı...

Özel Sağlık Sigortasının Kapsamı

Özel sağlık sigortası kapsamı olası hastalık ya da kazalardaki tedavi masraflarının ve ödeme limitinin belirlendiği kısımdır. Bu kısım için dikkatli karar vermek ve bütçeye uygun seçenekleri tercih etmek oldukça önemlidir.

11.04.2022
Devamı...

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası, meydana gelmesi olası hastalık veya kazalar için tedavi gerektiren sağlık hizmeti giderlerini ödeyen bir antlaşmadır. Özel maddeler ile çerçevesi genişletilebilen bu anlaşmalara, çeşitli sağlık giderleri dahil edilerek kaliteli hizmet ile tedavi masraflarının karşılanması hedeflenir.

07.04.2022
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkı?

Sağlık sigortalarının sağladığı avantajlardan faydalanmak isteyen kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası mı yoksa özel sağlık sigortası mı yaptırmanın daha avantajlı olduğu konusunda kararsızlık yaşayabiliyor. Buna karar verebilmek için öncelikle;

Bu iki sigorta sistemi arasındaki temel farklılıkları,
TSS ve ÖSS’nin sağladığı avantajları ve dezavantajları ayrıca,
Kendi ihtiyaçlarımızı bilmemiz bu konuda en doğru kararı almamızı sağlayacaktır.

20.05.2021
Devamı...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Bu yazımızda tamamlayıcı sağlık sigortası almayı ya da sigortasını yenilemeyi düşünenlere yol göstermesi için, tamamlayıcı sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde duracağız.

01.04.2021
Devamı...