Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde, kaliteli bir sağlık hizmetine erişebilmek çok önemli hale geldi. Ülkemizde çok geniş imkanlara sahip kamu hastaneleri bulunmakla birlikte buralarda yaşanan yoğunluk birçok insanı özel hastanelerden hizmet almaya sevk ediyor. Ancak özel hastanelerden herhangi bir sağlık sigortası olmaksızın hizmet almanın maliyeti ise çok yüksek. Tam da bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası konforlu bir sağlık hizmeti almaya imkan tanıyan etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Bu yazımızda tamamlayıcı sağlık sigortası almayı ya da sigortasını yenilemeyi düşünenlere yol göstermesi için, tamamlayıcı sağlık sigortası alırken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde duracağız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak Neden Önemli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’sı bulunan 65 yaş altı, T.C. vatandaşlarının anlaşmalı özel hastanelerden çok düşük ücretlerle sağlık hizmeti almasını sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için “https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-tss-nedir” yazımıza göz atabilirsiniz. Günümüz koşullarında tamamlayıcı sağlık sigortası almak neden önemli birkaç başlıkla özetlemeye çalışalım;

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile;

 1. Çok geniş bir yelpazede bulunan özel hastanelerden oldukça konforlu bir sağlık hizmetini düşük ücretlerle alma imkanı elde edersiniz.
 2. Birçok özel hastanenin sağladığı esnek randevu sistemi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her an kaliteli bir sağlık hizmetine erişebilirsiniz.
 3. Birçok özel hastanenin sahip olduğu ileri teknoloji, iyi yetişmiş sağlık personeli ve geniş imkanlar sayesinde kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığına dair hızlı ve doğru sonuç alma imkanınız artar.
 4. Çok özel hastalıklar ya da yatarak tedavi gerektiren ameliyat vb durumlarda özel hastane konforu ve kalitesinde tedavi imkanını, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde ücretsiz olarak veya çok düşük ücretlerle elde edersiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının size sağlayacağı avantaj ve olası dezavantajlarını https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasinin-dezavantajlari-nelerdir/ yazımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sağlık ihtiyaçlarınıza cevap verecek, en geniş imkanlara sahip tamamlayıcı sağlık sigortasını, en uygun koşullarla alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunuyor. Bu hususlara dikkat ederek alacağınız tamamlayıcı sağlık sigortası ile daha fazla avantajı elde etme imkanınız olacaktır. Bu hususlara sırasıyla değinelim;

Sigorta Acentesi Seçimi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken konulardan ilki işlemlerinizi en doğru şekilde yürütecek bir acente seçimidir. Acenteniz; Sizi ürünler hakkında detaylı bilgilendirecek,

 • İhtiyacınıza en uygun sigorta seçeneklerini size sunacak,
 • Yenileme dönemlerinizi sistematik olarak takip edecek ve sizi bilgilendirecek,
 • Kampanyalar hakkında sizi yönlendirecek ve faydalanmanızı sağlayacak,

bir sigorta acentesi olmalıdır. Zaman zaman acentelerin, sigortalısının sigorta sürecini dikkatle takip etmediği, yeterince bilgilendirmediği için hak kayıpları yaşanabilmektedir. Hak kaybı yaşamamak için acentelik seçimi son derece önemlidir.

Aile İndirimi ve Kampanya Seçimi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken sigorta şirketlerinin sunduğu kampanyaları araştırarak sigorta yaptırmak çok önemli avantajlar yakalamanızı sağlayabilir. Ayrıca bazı durumlarda aile için yaptırılan tamamlayıcı sağlık sigortasına sadece eş ya da sadece çocuklar dahil edilmektedir. Oysa aile olarak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak çoğu durumda tek yaptırmaya göre çok daha yüksek fiyat avantajı sağlar.

Sigorta Şirketi Karşılaştırma

Tamamlayıcı sağlık sigortası almadan önce mutlaka birden fazla sigorta şirketinin sigorta teminatlarının kapsamı ve özel koşullarını birbiri ile mukayese edin. Bu karşılaştırma, ihtiyacınıza en fazla karşılık veren sigorta poliçesini en uygun koşullarla almanızı sağlayabilir. Sigorta şirketlerinin karşılaştırırken, şirketlerin;

 • Teminatlarını
 • Teminat limitlerini
 • Prim tutarlarını
 • Özel koşullarını
 • Anlaşmalı hastane ağlarını

Karşılaştırarak kararınızı verin.

Anlaşmalı Hastane Ağı

Unutmayın; tamamlayıcı sağlık sigortasını, alabileceğiniz sağlık hizmetinin kapsamını, konforunu ve kalitesini arttırmak için alıyorsunuz. Bunun için aldığınız tamamlayıcı sağlık sigortasının geniş bir özel hastane anlaşma ağının bulunması çok önemli. Bazı sigorta şirketleri poliçe bedelinde indirim yapabilmek için anlaşmalı hastane ağını daraltmaktadır. Sigorta poliçenize karar vermeden önce sizin için önemli hastanelerin kapsam dahilinde olup olmadığını teyit edin. Ayrıca detaylı anlaşmalı hastane ve doktor listesini inceleyerek / mukayese ederek kararınızı verin. Burada belirtmek gerekir ki, farkibizden.com olarak biz Türkiyenin en geniş anlaşmalı sağlık kuruluşu ağına sahip sigorta devi AXA sigorta ile çalışmaktayız. Arzu ederseniz web sitemizden https://farkibizden.com/anlasmali-kurumlar/ linikine tıklayarak AXA sigorta anlaşmalı tüm sağlık kuruluşlarını, il il, ilçe ilçe görebilirsiniz.

Özel Şartları Kontrol Edin

Sigorta şirketlerinin sigortalılarına sunduğu özel koşullar değişkenlik göstermekte, ve genellikle bu özel koşullar çok detaylı incelenmeden sigorta poliçesi alınabilmektedir. Ancak bu özel şartları kontrol etmek son derece önemlidir. Çünkü bu özel şartlar bazı spesifik durumlarda hak kaybı yaşamanıza neden olabilir. O nedenle poliçe yaptırmadan önce sigorta şirketlerinin özel koşulları da incelenmeli Ve sigorta yaptıracağınız acenteden bu konu hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Vergi Avantajı

Tamamlayıcı sağlık sigortasını kendiniz için ya da aileniz için yaptırdığınızda poliçe tutarınıza göre bir vergi avantajı sağlarsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası için ödediğiniz poliçe tutarına göre gelir vergisinden muafiyet kazanırsınız. Kendiniz ya da aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası aldığınızda vergi muafiyeti avantajından da yararlanmayı unutmayın.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

65 yaşınıza girmeden önce üst üste 3 yıl tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıp 4. Yıla geldiğinizde sigorta şirketiniz geçmiş hastalıklarınız, kullanım durumunuz gibi kriterleri dikkate alıp eğer sağlık sigortası geçmişinizde ciddi bir probleminiz yoksa size geçmiş dönemdeki hastalıklarınızı da kapsayan ömür boyu poliçe yenileme garantisi verebilmektedir. Bu çok önemli bir avantajdır. Bazı sigortalıların yeterince bilgi sahibi olmadığı için 1 yıl ya da 2 yıldan sonra ara verdiği ve bu önemli avantajı kaybettiği sıkça görülmektedir. Bu garantiyi kaybetmemek için sigorta şirketinizden ve poliçeyi satın alacağınız acentenizden yeterli bilgi alarak sürecinizi hassasiyetle takip etmelisiniz.

Yenileme ve Sigorta Başlangıç – Bitiş Tarihleri

Hak kaybı yaşamamak için sigortanızın başlangıç ve bitişini tarihini dikkatle takip etmelisiniz. Birçok sigorta  acentesi bu tarihleri sizin adınıza sistematik olarak takip etmektedir. Ancak olası aksaklıklar nedeniyle hak kaybı yaşamamak için siz de sigortanızın bitiş / yenileme tarihini takip etmelisiniz.

Sonuç ve Değerlendirme

Daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası şüphesiz çok önemli bir araç. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortasından ihtiyaç duyduğumuz verimi, en uygun koşullarla elde edebilmek için daha tamamlayıcı sağlık sigortası alırken ya da yenilerken dikkat edilmesi gereken çok önemli konular var.

Bilgili, ilgili bir acente seçimi, sigorta limitleri, özel koşullar, anlaşmalı hastane ağı, sağlanan vergi avantajı, ömür boyu yenileme garantisin kazanılması ve sürdürülmesi gibi konular kendiniz ve sevdikleriniz için yaptıracağınız tamamlayıcı sağlık sigortasının kalitesini ve maliyetini etkileyen son derece önemli hususlar. Bu hususlara dikkat ederek alacağınız bir tamamlayıcı sağlık sigortasından çok daha yüksek verim sağlayabilirsiniz.

Bu noktada web sitemizden faydalanabilir, tamamlayıcı sağlık sigortası 2021 yılı fiyatlarını web sitemizden kolaylıkla öğrenilebilirsiniz. Bunun için web sitemizin “Hizmetlerimiz” kısmındaki “Teklif Al” butonuna tıklayıp karşınıza çıkan bilgi formuna gerekli kişisel bilgilerinizi girip, ilgili formu bize gönderdiğiniz takdirde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat teklifininiz size iletilecektir. Ayrıca yine aynı butona tıklayarak çıkan “Online Teklif” al butonunu seçerek AXA Sigorta altyapısı güvencesi ile 7/24 online fiyat teklifi alabilir ve online olarak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi alabilirsiniz.

Ancak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve biz hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizdeki “Hizmetler” kısımda bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…

Sağlık ve Mutluluk Her Daim Sizinle Olsun…