Şu an sitemizde 5 kişi
bulunmaktadır

Demir Sigorta

DEMİR HAYAT Sigortanın Sunduğu Sağlık Sigortası Hizmetleri

Sigortacılık Sektörünün köklü kuruluşlarından DEMİR HAYAT Sigorta Aşağıdaki sigorta dallarında hizmet vermektedir:

Özel Sağlık Sigortası

Teklif Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Teklif Al

Seyahat Sağlık Sigortası

Teklif Al

Yabancı Sağlık Sigortası

Teklif Al

Bu kısımdan sonraki detaylar, tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili olup, diğer sağlık sigortası ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için teklif al butonuna tıklayıp bize teklif sorgulama formu gönderebilir ya da Whatsapp ya da Telefon gibi diğer iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz!

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Farkı Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalısıysan, SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarındaki kullanım sonrasında oluşabilecek fark ücretleri özel şartlarımızda belirtildiği kapsamda %100 Demir Sağlık ve Hayat güvencesi altındadır.

Tedavi giderleri konusunda devletin SGK kullanımından ötürü zorunlu olarak aldığı 15 TL’lik yasal katkı payı dışında hiçbir ücret ödemeden tedavilerini yaptırabileceksin.

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, Web Sitemizdeki Whatsapp ve Telefon iconlarına tıklayarak bize ulaşabilirsiniz!

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatlar ve Genel Koşullar

Giriş Yaşı: 0 – 60 Yaş Aralığı. 0-17(17 dahil) yaş aralığındaki çocuklar da ebeveynleri olmadan ek prim uygulanarak tek başlarına sigortalanabilmektelerdir.

Doğum Teminatı: DEMİR HAYAT Sigorta’da Poliçe kapsamındaki bekleme süreleri dahilinde doğum teminatı vardır.

Doğum Teminatı Bekleme Süresi: DEMİR HAYAT Sigorta’da Doğum Teminatı bekleme süresi sadece 2 Aydır.

Not: Demir Hayat Sigorta’da Doğum teminatı ancak hamilelik başlamamış ise alınabilir. Hamilelik teminatı almış olan sigortalının son adet tarihi ile poliçe başlangıç tarihi arasında en az 2 ay olmalıdır. Aksi takdirde bu teminat geçerli olmayacaktır

İki Can Hamilelik Sigortası: Demir Hayat Sigorta’da mevcut gebeliğiniz varsa bile İki Can Hamilelik Sigortası kapsamında tamamlayıcı sağlık sigortası konforu ve avantajlarından faydalanabilirsiniz. İki Can Hamilelik Sigortası, Türkiye’de hamileyken doğum sigortası yaptırma ayrıcalığı sunan bir sigorta poliçesidir. (Detaylı bilgi için bize ulaşın)

Ömür Boyu Yenileme Garantisi: 50 Yaşından önce tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına girmek kaydıyla 3 yıllık kesintisiz sigortalılık ardından yapılan değerlendirme sonrası ömür boyu yenileme garantisi verilmektedir.

Geçmiş Hastalık: DEMİR HAYAT Sigorta’da geçmiş hastalıklar Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında kapsam dışıdır.

Bekleme Süresi: İlk sigortalanma tarihinden sonra ortaya çıkan ve yatarak tedavi kapsamındaki tüm işlemler ile ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, ilk sigortalanma tarihinden başlamak üzere 3 aylık bekleme süresi boyunca teminat kapsamı dışındadır.

Teminatlar

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları, tüm Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında olduğu gibi, yatarak ve ayaktan tedavi teminatlarından oluşmaktadır. DEMİR HAYAT sigortada dilerseniz ek prim ödeyerek (Gebelik teminatı ekleyerek) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizi Gebelik Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesine de çevirebilirsiniz.

1-) Ayakta Tedavi Teminatları: Bu teminat grubu ile, muayene, tanı işlemleri, teşhis ve tedavinin hastanede yatmayı gerektirmediği hallerde, sağlık kurumlarında yapılan işlemleri kapsar. Ayakta Tedavi Teminat Grubu aşağıdaki teminatları içermektedir.

Ayakta tedavi teminatları, Doktor muayenesi, görüntüleme, tahlil ve tanı yöntemleri ile fizik tedavi hizmetinden oluşmaktadır. DEMİR HAYAT sigorta için ayakta tedavi teminatı limitleri aşağıdaki gibidir.

Ayakta Tedavi Teminatları

·       Doktor Muayene

Yılda 10 Adet

·       Laboratuvar

Sınırsız

·       Görüntüleme

Sınırsız

·       İleri Tanı Yöntemleri

Sınırsız

·       Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

(Poliçe Limitleri Dahilinde)

2-) Yatarak Tedavi Teminatları: Bu teminat grubu ile, Sigortalı’nın, ameliyat ve hastanede yatarak yapılan tedavileri için, hastaneye yatış-çıkış tarihleri arasındaki doktor, ameliyathane, oda yemek, refakatçi (bir kişi ile sınırlıdır), tıbbi malzeme, ilaç ve hastalığın komplikasyonlarının tedavisi için tıbbi gerekliliği bulunan tıbbi hizmetlere ait giderleri ile yoğun bakım giderleri karşılanır. Yatarak Tedavi Teminat Grubu aşağıdaki teminatları içermektedir:

Yatarak Tedavi Teminatları

·       Ameliyat Giderleri

Limitsiz

·       Ambulans

Limitsiz

·       Yoğun Bakım   

Limitsiz

·       Küçük Müdahaleler

Limitsiz

·       Kemoterapi

Limitsiz

·       Radyoterapi

Limitsiz

·       Koroner Anjiyografi

Limitsiz

·       Diyaliz

Limitsiz

·       Yapay Uzuv

Dahil Değil

·       Tedavi İçin Yatış

Limitsiz

·       Tek Kişilik Oda ve Yemek

Limitsiz

·       Refakatçi

Limitsiz

·       Evde Bakım

Dahil Değil

·       Yatış Sonrası Fizik Tedavi

(Poliçe Limitleri Dahilinde)

3-) Gebelik Teminatları: Gebelik teminatları, gebelik kapsamlı sigorta yaptıran anne adaylarının, gebelik muayeneleri, bu muayeneler sonucunda talep edilen tetkik ve tahlilleri, gebelik kaynaklı komplikasyonları ve ayrıca normal ve sezaryen doğum giderlerini karşılayan teminatlar grubudur.

DEMİR HAYAT sigorta için gebelik teminatları aşağıdaki gibidir:

Gebelik Teminatları

·       Bekleme Süresi

2 Ay

·       Gebe İken TSS

(İki Can Sigorta Paketinde)

·       Gebelik Muayenesi

10 Adet

·       Gebelik Tetkikleri

Sınırsız

·       Gebelik Tahlilleri

Sınırsız

·       Gebelik Komplikasyonları

Sınırsız

·       Normal Doğum

Sınırsız

·       Sezaryen Doğum

Sınırsız

4-) Ekstra Teminatlar: DEMİR HAYAT sigorta yukarıdaki teminatların yanı sıra sizlere daha konforlu bir sağlık hizmeti deneyimi yaşatmak için bazı ücretsiz ek avantajlar da sunmaktadır. DEMİR HAYAT sigortanın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe sahiplerine sunduğu bedelsiz ek avantajları aşağıdaki gibidir:

Ekstra (Bedelsiz) Teminatlar

·       Check Up

Yılda 1 Kez

·       Diş Paketi

Yılda 1 Kez

·       Diyetisyen

Yok

·       Psikolog

Yok

·       Uzaktan Tıbbi Danışmanlık

Sınırsız

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

DEMİR HAYAT Sigortanın Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında anlaşmalı olduğu hastanelerin kapsamı seçmiş olduğunuz portföy türüne göre değişiklik göstermektedir. Bizim web sitemizde sunduğumuz anlaşmalı sağlık kurumları listesi ise en geniş kapsamlı portföye göre verilmektedir. Diğer taraftan web sitemizde hizmetinize sunduğumuz anlaşmalı sağlık kurumları listeleri sık aralıklarla güncellense de yeni değişikliklerin listelerimize yansıması zaman alabilmektedir.

Belirttiğimiz sebeplerle sigorta poliçenizi yaptırmadan önce sigorta şirketinizin kapsamında olduğu görünen hastaneyi arayıp sigorta yaptıracağınız şirketle anlaşmalarının geçerli olup olmadığını teyit ettirmeniz her zaman yararınıza olacaktır!

DEMİR HAYAT Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tüm sigorta şirketlerinde olduğu gibi DEMİR HAYAT Sigorta’da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçe ücretleri hesaplanırken, bugüne kadar herhangi bir sağlık sorunu yaşamayan kişiler için yaş, cinsiyet ve yaşanan şehir temel parametreler olarak esas alınır.

Ancak sigorta şirketlerinin gerçek poliçe fiyatlarını belirleyebilmeleri için bundan daha fazlasına ihtiyaçları vardır. Dolayısıyla herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi alabilmeniz için yaş (Gün, Ay, Yıl şeklinde doğum tarihiz), cinsiyet ve yaşadığınız şehir kriterlerinin yanı sıra sağlık geçmişinizin de sorgulanabilmesi için TC kimlik numaranızın o sigorta şirketinin hesaplama modülüne girilmesi gerekir.

Diğer taraftan web sitemizdeki teklif al modüllerine tıklayarak karşınıza çıkan fiyat hesaplama modülüne yaş, cinsiyet ve yaşadığınız şehir seçeneklerini yazıp hesapla butonuna bastığınızda DEMİR HAYAT sigorta dahil anlaşmalı olduğumuz 10’dan fazla sigorta şirketine ait “Yaklaşık Fiyatları” görebilirisiniz.

DEMİR HAYAT Sigortadan gerçek bir tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi alabilmeniz için ise, karşınıza çıkan ortalama fiyat modüllerinin alt kısmındaki güncel fiyat al butonuna tıklayıp, çıkan forma TC kimlik numaranız dahil istenilen bilgileri girdiğinizde. Tecrübeli danışmanlarımız en geç 24 saat içinde DEMİR HAYAT sigorta dahil anlaşmalı olduğumuz 10’dan fazla sigorta şirketinin sizin için sunduğu gerçek fiyat tekliflerini tarafınıza ileteceklerdir.

Not: Açıklamalara dayanak olarak 01.07.2021 tarihli DEMİR HAYAT Sigorta Resmî Web Sitesi içeriği esas alınmıştır.

(Karşılaştırmalı Fiyatları Gör)