Çocuk ve Gençler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özelinde Çocuk ve Gençler

Gözbebeğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı olmaları her şey den çok daha fazla önemlidir ve onların sağlıklı olmaları için elimizden gelen her türlü fedakarlığa da katlanırız. Ancak çocuklarımız için harcadığımız sağlık hizmeti masrafları çoğu zaman aile bütçemizi zorlamakta, hatta bazı özel durumlarda bütçemizi bir hayli de aşabilmektedir. Son günlerde yaşanan sağlık sektöründe kaliteli sağlık hizmeti alabilmek için artan yüksek maliyetler, aile bütçemizi oldukça zorlamakta ve bu zorluk her geçen gün daha da artmaktadır. Tam da bu noktada Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları imdadımıza yetişmekte ve aile bütçelerine ciddi anlamda destek olmaktadır.

Peki Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmasını istediğimiz çocuk ve gençlerin bu makul bütçeli ve konforlu hizmetten yararlanabilmeleri için ne gerekmekte ve süreç nasıl işlemektedir. Burada devreye öncelikle yaş kavramı girmektedir. Buna göre mevcut sistemde 8 yaş ve üzeri çocuklarımız tek başına sigortalanabilirken, 0-7 yaş arası çocukların sigortalanabilmesi için ebeveynlerinden en az birisi ile birlikte sigortalanması gerekmektedir. Burada bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise yeni doğan bebeklerle ilgilidir. Mevcut sistemde bebekleriniz maalesef doğar doğmaz tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına alınamamakta, sigortalı olabilmek için sigorta yaptıracağınız şirketin belirlediği süre kadar (ki genellikle bu süre 15 gün kadardır) beklemesi ve yine en az bir ebeveyni ile birlikte sigortalanmaları gerekmektedir.  

Yukarıdaki gibi durumlarda ise bizim önerimiz sadece çocukların sigortalanması yerine aile bireylerinin tamamının birlikte sigortalanmasıdır. Bu sayede tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılırken özel aile indirimi alınabileceği gibi ayrıca aile bireylerinin tümü için ödenen sigorta primi de vergi indirimi gibi avantajlarda kullanılabilecektir.

“Her şeyin başı sağlık” deriz ve bu çok da doğru bir sözdür. Diğer taraftan  çocuklarımızın sağlıklı olması, onlar için planladığımız iyi bir eğitim ve gelecek hayallerimizin başında gelmektedir. Çocuklarımızın doğumundan yetişkin hale gelene kadar geçen süredeki bakımları ve sağlıkları gelecek planlarımız için belki de en önemlisidir, çünkü bu süreçte özel bir bakıma ihtiyaçları vardır. Kaliteli sağlık hizmeti almak için her geçen gün yaşanan maliyet artışlarını da göz önüne alırsak Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının bir lüks değil oldukça zorunlu bir ihtiyaç olduğunu daha iyi anlarız.

Çocuk ve Gençler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tüm sağlık sigortası türlerinde olduğu gibi çocuk ve gençler için yapılacak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve türevlerinde de teminatlar (1) yatarak ve (2) ayakta tedavi teminatları olarak iki kısımdan oluşur:

1-Yatarak Tedavi Teminatları:

Çocuk ve gençler için tamamlayıcı sağlık sigortasında, poliçenizin başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkabilecek rahatsızlıkların tedavisi ve gerekli görülen tüm cerrahi işlemler, küçük müdahaleler ve acil müdahale gerektiren sağlık giderleriniz bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Yatarak tedavi teminatı, çocuk ve gençler için ilk defa yapılan poliçelerin başlangıcından 3 ay sonra kullanılabilmektedir. Ancak 3 aylık bu bekleme süresi yenileme poliçelerde söz konusu değildir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız takdirde sigortanız, 24 saati aşan bir tedavi ya da ameliyat gerektiren tedavilerde SGK ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız ile anlaşmalı özel hastanelerde yapılan tüm tedavi giderlerinizi karşılamaktadır.

Cerrahi ve dahili yatışların yanı sıra yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, koroner anjiyografi giderleri, evde bakım hizmetleri, yardımcı tıbbi malzeme, suni uzuv giderleri, ambulans hizmetleri de yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir. Ayrıca Yatarak tedavi teminatında tek kişilik oda ve bir kişilik refakatçi giderleri de teminat kapsamına dahil olduğu için hem genç veya çocuk hastalarımız hem de  ebeveynleri konforlu ve rahat bir tedavi süreci geçirirler.

2-Ayakta Tedavi Teminatları :

Çocuk ve gençler için tamamlayıcı sağlık sigortasında ayakta tedavi gideri teminatları poliçelerimizde her bir birey için ayrı ayrı olmak üzere yılda 10 kez kullanılabilmektedir. Ayakta tedavi giderleri ilk poliçe tanziminden 24 saat sonrasında geçerli olmaktadır. Burada da yine Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının genel şartları gereği poliçe öncesi rahatsızlıklar kapsam dışında kalacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortanız burada doktor muayenesi, yine doktorunuzun istemi ve yönlendirmesi ile laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemlerinin yanı sıra ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi giderlerini de ayakta tedavi kapsamına almaktadır.

Burada bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise 1 doktor muayenesi kapsamında olan ve o doktorun yönlendirmesi ile yapılan tüm tahlil, tetkik ve görüntüleme gibi işlemlerin sadece 1 muayene hakkı kapsamında değerlendirildiği hususudur. Yani doktorunuz sizden aynı muayene kapsamında ne kadar tahlil ve tetkik isterse istesin bunların hepsi kullanmış olduğunuz tek muayene hakkı kapsamında değerlendirilecektir.

Tüm bunlara ek olarak sağlık ve sağlık sigortacılığı alanında yapılan istatistiklere göre ayakta tedavi teminatını en sık çocuklarımızın, çocuklardan sonra kadınların son olarak da erkeklerin kullandığı anlaşılmaktadır. Burada da rahatlıkla görüleceği üzere; çocuklar için harcanan sağlık giderleri, aile sağlık bütçesi içinde de en yüksek  payla ilk sırayı almaktadır. Bu ise çocuklara ve gençlere yaptıracağınız sağlık sigortasının önemini bir daha ortaya koymaktadır.

Sonuç ve Değerlendirme

Sonuç olarak geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin ciddi bir fiziksel ve zihinsel gelişim kaydettikleri bu dönemde karşılaşabilecekleri sağlık problemleri ve bunların çözümü hem onların hem de bizim geleceğimizi ciddi anlamda etkileyecektir. Bu sağlık problemlerinin çözümünde devlet hastaneleri artan hasta yoğunlukları nedeni ile özellikle de son yıllarda cazip bir alternatif olmaktan hızla çıkmaktadır. Bizlere konforlu bir sağlık hizmeti vaadeden özel hastaneler ise yüksek maliyetleri ile orta ve üstü gelir düzeyindeki çoğu ailenin bile bütçelerini zorlamaktadır. Bu noktada tamamlayıcı sağlık sigortası göz bebeğimiz çocuk ve gençlerimiz için hem kaliteli sağlık hizmetine ulaşım hem de ciddi maliyetlere katlanmama konusunda toplumdaki ciddi bir talebi de karşılamaktadır. 

Bu kapsamda farkibizden.com web sitemizden;

  • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
  • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
  • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
  • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
  • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
  • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
  • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizde bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…