Şu an sitemizde 18 kişi
bulunmaktadır

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

Özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden faydalanmak istiyor; ancak yüksek tedavi masrafları ödemekten çekiniyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası ile henüz tanışmamışsınız demektir. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası neleri içerir?  Size ve sevdiklerinize sunduğu imkanlar nelerdir?

Tüm anlaşmalı özel hastanelerde ayakta tedavi ve yatarak tedavi imkânı sunan tamamlayıcı sağlık sigortası, ilave her türlü tahlil ve tetkik ücretini teminat kapsamında sizin yerinize öder.

Şimdi, tamamlayıcı sağlık sigortasının ayakta ve yatarak tedavilerde neleri karşıladığına detaylı olarak bakalım.

Unutmayın! Sağlığı olanın umudu vardır; umudu olanın her şeyi tamamdır…

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; özel hastanelerin acil servisleri de dahil olmak üzere tüm ayakta ve yatarak tedavi masraflarını karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıysanız siz sadece 15 TL’lik SGK katılım payını ve bir defaya mahsus olmak üzere makul bir poliçe bedeli ödersiniz. Geriye kalan tüm masrafları sigorta şirketiniz karşılar.

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

En az 24 saat hastaneye yatmayı gerektiren sağlık problemlerinizde, yatış ve diğer tedavi giderlerinizi ve acil durum servisindeki sağlık harcamalarınızın da dahil edildiği bir teminattır.

Ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik ve tahlil, cerrahi operasyon sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon harcamaları; evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv ve de ambulans gibi acil durumlarda ihtiyacınız olacak her türlü sağlık hizmetlerini sigorta şirketiniz teminat kapsamında sunmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı Limitleri Nedir?

Sigorta şirketinin anlaşmasına göre; acil durumlarda ambulans hizmeti, cerrahi müdahale, tıbbi operasyon öncesi ve sonrasında her türlü tahlil ve tetkik, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz ve tıbbi gözlem giderleri için bir limit yoktur.

Evde bakım, suni uzuv, tıbbi malzeme, fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları sigorta şirketi tarafından limitler dahilinde karşılanır.

Yatarak Tedavi Teminatı Alt Başlıkları

Evde Bakım Teminatı

Sağlık kuruluşundaki tedavi süreci tamamlandıktan sonra doktorunuzun gerekli görmesi halinde, sigorta şirketinizin onayı ile hastanın tedavi süreci tamamlanana kadar bir sağlık görevlisi evde bakım için görevlendirilir.

Suni Uzuv Teminatı

Sigortalılık süresi boyunca herhangi bir kaza veya hastalık nedeniyle kaybedilen uzuv için takılan protez ile bu protezlerin bakımları yatarak tedavi teminatı kapsamı içindedir.

Tıbbi Malzeme Teminatı

Bir kaza veya hastalık durumunda tedavinin bir parçası olarak uygulanan, sadece tıbbi destek amacıyla kullanılan, atel, elastik bandaj, ortopedik bot, tabanlık, korse, boyunluk, dizlik, bileklik, dirseklik, kol askısı, oturtma simidi, rom walker, walker, koltuk değneği, alçı terliği, ürostomi torbası, kolostomi torbasından ibaret tıbbi malzemeler ile yanık ve yara tedavisi için gerekli tedavi malzemeleri teminat kapsamındadır.

* Yukarıda bahsedilen yatarak   tedavi masraflarının tamamı sigorta şirketi tarafından limitsiz karşılanır.

Yatarak Tedavi Teminatı Nasıl Kullanılır?

Poliçe başlangıç tarihinden 3 ay sonra, yatarak tedavi teminatından faydalanabilirsiniz. Acil bir durum veya kaza sonucu yaralanmanız ve acil servise kırmızı alandan giriş yapmanız durumu dışında, 3 aydan önce yatarak tedavi olursanız, yatarak tedavi masraflarınız sigorta şirketi tarafından ödenmez. Ayrıca planlı ameliyatlarda, hastaneye yatmadan en az 3 gün önce sigorta şirketine hasar talebinizi iletmeniz gerekmektedir Sigorta şirketinden provizyon onayı aldıktan sonra   hiçbir ücret ödemeden ameliyat olabilirsiniz.

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

24 saate kadar ve yatarak tedaviyi gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Muayene, röntgen, mr, endoskopi, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler ayakta tedavi teminatı kapsamındadır.

Ayakta Tedavi Teminatı Limitleri Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi, limitsiz bir teminat değildir. Sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Ayakta tedavi limiti; yıl içinde 6, 8 veya 10 adet doktor muayenesinden oluşur. Bu muayene süreçlerine, doktorunuz tarafından talep edilen tüm tanı işlemleri, tahliller ve tetkikler de dahildir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Teminatının Limiti

Ayakta tedavi teminatı içinde olan bu teminatta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekiminin, tedavi için bir plan hazırlaması halinde, ayakta veya yatarak yapılmasına bakılmaksızın ayakta tedavi teminatı kapsamında sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Poliçe yaptırdığınız sigorta şirketine göre değişmekle birlikte, fizik tedavi ve rehabilitasyon sağlık hizmetlerinin teminat limiti yıllık ortalama 10 seans civarındadır.

Ayakta Tedavi Teminatı Nasıl Kullanılır?

Örneğin dahiliye doktorunda muayene olmanız durumunda, aynı doktor tarafından istenen tüm tahlil, tetkik ve tıbbi görüntüleme işlemleri; 10 günlük kontrol süresi de dahil olmak üzere 1 muayene hakkı içinde değerlendirilir.

Diğer taraftan Doktorunuzun sizi başka bir branşa yönlendirmesi durumunda, aynı muayene içinde değerlendirilmez ve 1 muayene hakkınızdan düşmüş olur.

Doğum Teminatı Nedir?

Ayakta tedavi teminatıyla beraber poliçeye eklenen bir teminattır. Bu teminat için ek prim ödemeniz gerekmektedir ve poliçede belirtilen bekleme süresini doldurduktan sonra gebelik ve doğum ile ilgili masraflarınız sigorta şirketiniz tarafından ödenir. Tamamlayıcı sağlık sigortası; gebelik rutin kontrolleri, gebelik tahlil ve tetkikleri, normal doğum veya sezaryen doğum giderleri, doğum teminatı kapsamında karşılanmaktadır. 

Ücretsiz Ek Teminatlar Nedir?

Sigorta şirketine göre farklılık göstermekle birlikte sigorta poliçesi müşterilerimizin hayat standardını yükseltmek için, 7/24 tıbbi danışma hattı, ambulans, check-up, diyetisyen, psikolog ve diş sağlığı gibi sunulan ücretsiz ek bir teminattır. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında limitler dahilinde kullanılır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi Nedir?

Sigorta şirketleri, belirli hastalıklar için belirli bekleme süreleri uygularlar. Sigorta şirketlerinin yatarak tedavi teminatı için uyguladığı bekleme süreleri ile ilgili detaylı bilgiyi bizimle “Canlı İletişim Kanallarımızdan” iletişime geçerek alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK ve sigorta şirketinizin aynı anda anlaşmalı olduğu, özel hastanelerde geçerlidir.

Yani tamamlayıcı sağlık sigortası teminatlarını sadece sigorta şirketinin ve Sosyal Güvenlik Kurumunun aynı bir arada anlaşmalı olduğu hastanelerde kullanmanız mümkündür. Sigorta şirketinin anlaşması olmayan bir hastanede tedavi olmanız halinde hiçbir masrafınız ödenmez.

Tamamlayıcı sağlık sigortası almadan önce eğer sürekli gittiğiniz bir doktorunuz veya hastane var ise hastanenin sigorta şirketi ile anlaşması olup olmadığını kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. Sigorta şirketinizin, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında anlaşma yaptığı hastanelerin güncel listelerini web sitemizdeki “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” kısmından bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; yaş, cinsiyet ve yaşanılan şehre göre değişiklik gösterdiğinden net fiyat için teklif almalısınız. Dahası konu ile ilgili web sitemizdeki “Hizmetlerimiz” bölümünden canlı ve görüntülü danışmanlık da alabilirsiniz. Hem yatarak tedavi hem ayakta tedavi teminatlı bir sağlık poliçesi almanız durumunda takriben 900 TL-1.800 TL bir ücret ödersiniz. Sadece yatarak tedavi teminatı da alabilirsiniz. Bu durumda, bir poliçeye ödeyeceğiniz ücret ortalama 300TL-700 TL’dir. 

Ancak ayakta tedavi ihtiyaç duymanız durumunda özel bir hastanede doktor muayene ücreti ve yapılacak olan tahlil ve tetkikleri yüksek bir faturaya neden olacağı ihtimalini göz önünde tutarsanız, yatarak ve ayakta tedavi teminatlı bir tamamlayıcı sağlık sigortası almanız menfaatinize olacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı hiçbir masraf poliçe kapsamında değildir. Ayrıca bu sigorta yurtdışı seyahatlerinde oluşacak tedavi masrafları için güvence oluşturmaz. Yurtdışı gezilerinizde sağlık güvenceniz için  seyahat sağlık sigortası yaptırmanız önerilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diyetisyen Hizmetini Kapsar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası diyetisyen masraflarını karşılamaz. Ancak bazı sigorta şirketleri, sigortalılarına diyetisyen muayenesi bir muayene adedi ile sınırlı olmak koşuluyla ve %20 indirimle bu teminatı sizlere hediye eder.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Burun Ameliyatı Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları dikkate alınarak; konka hastalıkları, nazal valv yetmezliği ve her türlü burun estetiği operasyonları teminat kapsamı dışıdır diyebiliriz.

Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını, SGK’sı aktif olan, 0-65 yaş arası (Bazı sigorta şirketleri daha yüksek bedeller karşılığında daha yüksek yaşlar için de bu hizmeti sunabilmekle birlikte sektörde genel uygulama 0-65 yaş arasıdır.) herkes yaptırabilir. Eğer SGK’nız aktif değilse veya yoksa, genel sağlık sigortanızın (GSS) primlerini dışarıdan kendiniz ödeyerek de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız mümkündür.

SGK Aktifliği Olmayanlar Çocuklarına Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırabilir mi?

18 yaş altı çocukların Genel Sağlık Sigortası (GSS) devlet tarafından ödenmektedir. Dolayısı ile 18 yaş altı çocuklarınıza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Alabilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’dan faydalanan yabancı uyruklu kişiler hariç, sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki T.C. vatandaşları için geçerli olan bir sigorta türüdür.

Özel Sağlık Sigortası Olan Kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası da Yaptırabilir mi?

Özel sağlık sigortası olan kişiler, ek bir güvence olarak tamamlayıcı sağlık sigortası almaları durumunda çift sağlık güvencesi oluşturarak, birçok avantaja sahip olurlar.

Örneğin ayakta tedavi için tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanırken, özel sağlık sigortanızın hasarsızlığını koruyabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortası kapsamı dahilinde sağlık ihtiyaçlarınızı yurt dışında; tamamlayıcı sağlık sigortanızı da yurt içinde kullanabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Fiyatı Hesaplama

farkibizden.com web sitemizden;

  • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
  • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
  • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
  • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
  • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
  • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
  • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizde bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…