Şu an sitemizde 18 kişi
bulunmaktadır

Online Sağlık Sigortasının Avantajları ve Dezavantajları

Özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak olası tedavi masraflarının ekonomik olarak karşılanmasının en etkin yolları arasındadır. Hemen her hizmetin dijital ortamlara adapte olması ile birlikte artık tamamlayıcı ve özel sağlık sigorta işlemleri de internet aracılığı ile rahatlıkla yapılabilmekte. Peki internetten özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl yapılır ve avantajları nelerdir? Gelin bu sorularının cevaplarını ve çok daha fazlasını birlikte inceleyelim.

Online Sağlık Sigortası Nedir?

Online sağlık sigortası, özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ve sigorta kapsamındaki anlaşmalı sağlık kuruluşlarını görmek ve ayrıca çevrim içi teklif ve satın alma işlemleri için en kolay yoldur. Bunun yanı sıra online sağlık sigortası platformları, farklı sigorta şirketlerinden karşılaştırmalı teklif alarak fiyat ve poliçe detaylarının karşılaştırılmasını sağlar. Ayrıca bu tür dijital platformlar satış öncesi ve sonrası sunduğu destek ile müşteri odaklı bir yaklaşım sergileyerek işlemlerinizin en kısa sürede tamamlanmasına da yardımcı olur.

Online Sağlık Sigortası Mümkün mü?

Karşılaşabileceğiniz hastalık ve sağlık problemlerine karşı alınabilecek en iyi önlemlerden biri olan özel veya tamamlayıcı sağlık sigortasını online olarak yaptırmak mümkündür.

Günümüzde sağlık sigortası hakkında bilgi almanın ve sigorta yaptırmanın en hızlı yolu çevrimiçi platformlardır. İnternetten özel sağlık sigortası yaptırırken acenteye giderek birebir görüşme yapmak yerine telefon, chat veya görüntülü iletişim kanallarından birini kullanabilirsiniz. Böylece zaman kaybı yaşamadan en uygun poliçe ve fiyat teklifine dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.

Farklı sigorta şirketlerinden bütçenize en uygun teklifi herhangi evrak ve bekleme süresi gibi engellere takılmadan alabileceğiniz online sağlık sigortası için ihtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan bir bilgisayar ya da akıllı telefondur.

Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sosyal Güvenlik Kurumundan güvencesi olan bireyler, yine SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden tedavi olmak için internetten tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırma imkanına sahiptir. Online tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK ile anlaşmalı hastanelerde sadece katılım payı ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanına hızlıca sahip olabilirsiniz.

Online tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunan platformların kuruluş amacı potansiyel sağlık sigortası sahibine çevrimiçi ortamda teknik konularla ilgili bilgi sunmaktır. Bu sigorta türüne ait detaylı bilgiye bir portal aracılığı ile erişmek mümkündür. Söz konusu alanda tamamlayıcı sağlık sigortası türüne ait anlaşmalı hastane listesi incelenebileceği gibi yaklaşık karşılaştırmalı fiyat teklifleri de görülebilir. Ayrıca yeterli bilgi edindikten sonra tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Online platformlar aracılığı ile tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifini görmek için sigorta türü ile birlikte istenen diğer bilgileri içeren formu doldurup göndermek yeterlidir. Kişisel özelliklerinize göre size en uygun sigorta şirketleri ve fiyat teklifleri kısa süre içinde tarafınıza iletilir.

Online Özel Sağlık Sigortası

Online özel sağlık sigortası, sağlık hizmeti masraflarını karşılayan ve sağlık giderlerini garanti altına alan anlaşmaların çevrimiçi ortamlarda gerçekleşmesidir. Beklenmedik hastalık ve kazalar sonucu doğabilecek problemlerde tanı ve tedavi hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Özel sağlık sigortası sayesinde söz konusu hizmetlere özel hastanelerde ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, herhangi bir SGK kaydına gerek olmadan istediğiniz özel hastanede tedavi olmanıza olanak tanır. Ayrıca bu sigorta türünde poliçe kapsamına göre yurt içi ve yurt dışı hastanelerde tedavi olma imkânı vardır.

Özel Sağlık Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için: https://farkibizden.com/ozel-saglik-sigortasi-nedir/

Online özel sağlık sigortası yaptırmak için dijital platformlarda interaktif iletişim kanalları ile iletişime geçerek kapsam ve fiyat teklifi alabilir, anlaşmalı hastaneleri öğrenebilir ve satış sürecini başlatabilirsiniz. Bu sistem içinde sadece özel sağlık sigortası edinmekle kalmaz satış sonrası destek de alabilirsiniz.

Online Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Sağlık sigortası yaptırmak için uygun şirketi bulmak zaman alan yorucu bir süreçtir. Ancak online sağlık sigortası avantajlarını değerlendirerek bu işlemi oldukça kolay bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Online sağlık sigortası yaptırmanın bazı avantajları şöyledir:

 • Geniş bir çerçevede detaylı olarak sağlık sigortası araştırması yapılabilir.
 • Birden fazla sigorta şirketi karşılaştırılabilir ve farklı teklifler alınabilir.
 • Gelen teklifler üzerinde detaylı olarak düşünmek mümkündür.
 • İhtiyaç ve bütçeye göre teminat ve kapsam açısından karşılaştırma yapılabilir.
 • Zaman sınırlaması olmadan iletişime geçme ve bilgi alma olanağı vardır.
 • Gerektiğinde canlı bağlantı ve telefon ile görüşme gibi interaktif kanallardan iletişim kurulabilir.

Online Sağlık Sigortası Yaptırmanın Dezavantajları Nelerdir?

İnternetten özel sigorta yaptırmanın avantajı olduğu gibi bazı dezavantajlarından da söz edilebilir. Bu dezavantajları şöyle sıralayabiliriz:

 • Dijital ortamları yeterince iyi kullanamayanlar için yeterli araştırma yapmak sorun olabilir.
 • Sigorta şirketlerini detaylı bir şekilde incelemeden karar vermek tedavi sürecinde problem çıkarabilir.
 • Poliçe kapsamı, limiti ve ödemesi ile ilgili çok fazla teklif almak bilgi yığını oluşturur ve karar sürecini daha da uzatabilir.

Online Sağlık Sigortası Nasıl ve Nereden Yaptırılır?

Günümüzde online özel sigorta yaptırmak için birden çok kanal vardır. Ancak sağlık poliçesinden en iyi şekilde yararlanmak için doğru kanalları tercih etmek önemlidir.

Online sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketlerinin platformlarından yararlanabileceğiniz gibi, farklı sigorta şirketlerinin karşılaştırmalı tekliflerini alabileceğiniz portalları da tercih edebilirsiniz. Bu portallarda yaptırmak istediğiniz sigorta türü ile ilgili bilgi ve teklif alabilir, canlı danışmanlık hizmeti sayesinde her türlü soruya çok kısa sürede yanıt bulabilirsiniz.

Online sağlık sigortası platformları ilk olarak kişinin doğru şekilde bilgilendirilmesini hedefler. Bu kapsamda canlı görüşme ya da chat kanalı ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında internetten sağlık sigortası yaptırırken karşılaştırmalı fiyat teklifi almak için size sunulan forma gerekli bilgileri girip göndermeniz yeterlidir. Kısa bir süre sonra sigorta uzmanları çeşitli sigorta şirketlerine ait karşılaştırmalı fiyat tekliflerini tarafınıza iletir.

Bir Hybrid Sağlık Sigortası Satış ve Destek Kanalı Olarak Farkibizden.com

Sağlık sigortası alanında uzman kadrosu ile hizmet veren Farkıbizden.com, detaylı bilgi ve teklif almak isteyenlerin başvurabileceği dijital platformlar arasında ön plana çıkmaktadır. Firmamız, size 10’dan fazla sigorta şirketine ait teklif sunarak kaliteli bir sağlık sigortası poliçesi hizmetinden en ekonomik şekilde yararlanmanızı sağlar.

Farkıbizden.com dijital ve klasik kanallarda canlı destek, chat ve telefon bağlantısı ile sağlık sigortası için danışmanlık, aracılık ve satış hizmeti sunmaktadır. Satış sürecinde karşılaştırmalı teklif ve yaklaşık fiyatlar ile sizi bilgilendirirken, sunduğu satış sonrası destek ile de satın aldığınız sağlık sigortasından en etkin şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Bu kapsamda farkıbizden.com aracılığı ile online olarak;

 • Sigorta uzmanlarından sağlık sigortaları hakkında bilgi alabilir,
 • Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarını görebilir,
 • Çeşitli firmalara ait sağlık sigortası fiyatlarına ulaşabilir,
 • Özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilir,
 • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortası türüne ait formu doldurduktan sonra sigorta uzmanları tarafından sizin için hazırlanan karşılaştırmalı fiyat tekliflerine ulaşabilir,
 • Sağlık sigortaları hakkındaki tüm sorular ve sorunlar için canlı danışmanlık hizmetini kullanabilirsiniz.

Siz de sağlıklı bir hayat sürmek ve bütçenize uygun sağlık sigortası alternatifleri hakkında bilgi almak için hemen farkıbizden.com ile iletişime geçebilirsiniz.