Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Tüm ürün ve hizmetler için; o ürün ya da hizmeti uzun süre kullanan kişiler zaman içerisinde birtakım avantajlara sahip olurlar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için de durum böyledir. Kesinti olmaksızın belirli bir süre tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler oldukça önemli bazı avantajlara sahip olabilirler. Bu yazımızda sizlerle tamamlayıcı sağlık sigortasını belirli bir süre kesintisiz yaptıran kişilerin sahip olduğu ve çok önemli avantajları beraberinde getiren “ömür boyu yenileme garantisi” hakkında bilgi aktaracağız.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortaları için ömür boyu yenileme garantisi; bazı sigorta şirketleri için 3, bazı sigorta şirketleri için 4 yıl ara vermeden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılması halinde, bu süre sonunda, sigorta şirketi tarafından bir risk değerlendirilmesi yapılması ve bu değerlendirmenin neticesinde mevcut sigorta poliçenizin ömür boyu aynı koşullar ile (teminat, kapsam, limitler açısından) yenileneceğinin taahhüt edilmesidir. Bu hakkı kazanan sigortalı çok önemli avantajlara sahip olacaktır. Poliçesinin kapsamı sigortalının aleyhine daraltılıp maliyeti arttırılamayacak ya da yeni ortaya çıkan hastalıklar teminat dışında bırakılamayacaktır. Ömür boyu yenileme garantisi, özellikle ilerleyen yaşlarda sağlık risklerinin artacağı ve tamamlayıcı sağlık sigortasının çok daha önemli bir çözüm olacağı düşünüldüğünde daha da önem kazanıyor. Peki, ömür boyu yenileme garantisi nasıl kazanılır?

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nasıl Kazanılır?

Ömür boyu yenileme garantisinin kazanılabilmesi için;

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken ilk olarak bildirilen sağlık durumuna ilişkin beyan gerçeğe uygun olarak yapılmalıdır.
  • 3 yıl üst üste sigorta poliçesinin ara vermeden yenilenmiş olması gerekir. (Bu süre bazı sigorta şirketleri için 4 yıla çıkabilmektedir.)
  • Sigorta şirketi değişikliği yapılması halinde eski poliçe süresinin bitimi ile yeni poliçe başlangıcı arasındaki süre 30 günü aşmamalıdır.
  • Sigorta şirketi tarafından yapılacak risk değerlendirmesi sigortalının lehine sonuçlanmalıdır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ömür boyu yenileme garantisi hakkının kazanılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin;

  • Yaş sınırı 18 ila 65 arasında olmalıdır. (Genellikle 65 olan üst yaş sınırı bazı sigorta şirketlerinde 55 yaşa kadar düşebilmektedir, bu nedenle Poliçe yaptırmadan önce bu konuyu acenteniz ile detaylı görüşmenizi öneririz. Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken dikkat etmeniz gereken diğer hususlar için https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasi-alirken-dikkat-etmeniz-gerekenler/ linkini gözden geçirebilirsiniz.)
  • 3 yıllık bekleme süresinin sonunda önceki sağlık verilerinize dayanarak bir risk değerlendirmesi yapılmakta ve ömür boyu yenileme garantisi hakkının size tanımlanıp tanımlanmayacağına karar verilmektedir. Bu nedenle bekleme süresi boyunca tamamlayıcı sağlık sigortasını en uygun şekilde kullanmanız risk seviyenizin yükselmesini engelleyecek ve ömür boyu yenileme garantisinin verilmesi ihtimalini arttıracaktır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisinin Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile kazanılan ömür boyu yenileme garantisi, sigorta yaptıran lehine oldukça önemli avantajları olan bir uygulamadır. Bu avantajlardan bazıları;

  • Poliçenizin mevcut hastalıklarınıza ilişkin kapsamı daraltılamayacağı gibi sonradan ortaya çıkabilecek hastalıklar için de ilave poliçe maliyetleri oluşmadan yeni hastalıklar poliçe kapsamında kabul edilir
  • Görülebilecek, kanser, uzun süre tedavi gerektiren hastalıklar, bakım ve tedavi masrafı oldukça yüksek olan hastalıklar, mevcut poliçenizin kapsamında kabul edilir ve ilave maliyete katlanmadan bu tür hastalıkların tedavisini yaptırabilirsiniz.
  • Teminat limitlerinde sigorta yaptıranın aleyhine bir değişiklik yapılmaz. Ortaya yeni çıkan hastalıklar için teminat limitleriniz daraltılamaz.
  • Poliçe bedeliniz, en başta belirlenen ve özel şartlarda ifade edilen oranların üzerinde bir oranla arttırılamaz.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi İçin Sonuç ve Değerlendirme

Tamamlayıcı sağlık sigortası yalnızca bu günün koşullarında kaliteli bir sağlık hizmeti almanızı sağlamaz, aynı zamanda geleceğinize yapılan çok avantajlı bir yatırımdır. Ömür boyu yenileme garantisi sayesinde, özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek, hassas bir tedavi süreci gerektiren, tedavi maliyeti oldukça yüksek olabilen hastalıklar için çok faydalı bir araçtır. Çünkü bu tür hastalıklar ortaya çıktıktan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isterseniz ya bu hastalıklar teminat kapsamınıza dahil edilmeyecek ya da çok yüksek poliçe maliyetleri karşınıza çıkacaktır. Sağlık riskinizin daha düşük olduğu dönemlerde tamamlayıcı sağlık sigortanızı başlatıp, ömür boyu yenileme garantisi için bekleme süresini en az riskle tamamlamanız halinde ömür boyu avantajlarından faydalanabileceğiniz bu ayrıcalığı elde edebilirsiniz.

Bu noktada web sitemizden faydalanabilir, tamamlayıcı sağlık sigortası 2021 yılı fiyatlarını web sitemizden kolaylıkla öğrenilebilirsiniz. Bunun için web sitemizin “Hizmetlerimiz” kısmındaki “Teklif Al” butonuna tıklayıp karşınıza çıkan bilgi formuna gerekli kişisel bilgilerinizi girip, ilgili formu bize gönderdiğiniz takdirde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat teklifininiz size iletilecektir. Ayrıca yine aynı butona tıklayarak çıkan “Online Teklif” al butonunu seçerek AXA Sigorta altyapısı güvencesi ile 7/24 online fiyat teklifi alabilir ve online olarak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi alabilirsiniz.

Ancak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teknik bir konudur ve biz hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun öncelikle web sitemizdeki “Hizmetler” kısımda bulunan görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden çekinmeden "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…

Sağlık ve Mutluluk Her Daim Sizinle Olsun…