Şu an sitemizde 6 kişi
bulunmaktadır

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ayakta Tedavi Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Önemi

İçinde bulunduğumuz salgın süreci, kent yaşamının yaygınlık kazanması ve kentler hatta ülkeler arasındaki geçişlerin yoğunlaşması gerek salgın hastalık gerekse farklı hastalıkların yaygınlığını da arttırdı. Bu durum çerçevesinde ihtiyaç halinde kaliteli bir sağlık hizmetine erişmek oldukça önemli hale geldi. Ülkemiz sağlık sistemi birçok ülke ile hatta birçok gelişmiş ülke ile kıyaslandığında oldukça iyi seviyede olmasına rağmen artan yoğun talep karşısında devlet hastanelerinin anlık sağlık hizmeti ihtiyacına cevap verme kabiliyeti oldukça azalıyor.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok büyük şehirde istenilen hastaneden ve klinikten randevu almak oldukça zor oluyor. Bu da insanların özel sağlık kuruluşlarına yönlenmesine neden oluyor. Tam bu noktada geniş ekonomik imkana sahip olmayan ancak özel sağlık kuruluşlarından hizmet almak isteyen insanlara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok önemli bir avantaj sağlıyor. Peki, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının başlıca avantajları nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Sağladığı Avantajlar

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta yapılacak müdahaleler ve yatarak gerçekleştirilecek işlemler için büyük avantajlar sağlamakta. Bu avantajlardan bazıları;

 • Tamamlayıcı sağlık sigortasında ilk ve en önemli avantaj, randevu ve muayene için günlerce hatta haftalarca beklemenize gerek kalmadan özel hastane konforunda anında muayene olabilmenizdir.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortasında sağlık hizmetine talebin yüksek olduğu dönemlerde yoğun kalabalıklara maruz kalmadan yalnızca randevu saatinizde giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde özel hastanelerin sahip olduğu ileri teknoloji ve tetkik imkanlardan kendiniz ve sevdikleriniz için faydalanarak riskli hastalıklarla daha etkin bir mücadele yürütebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarına https://farkibizden.com/tamamlayici-saglik-sigortasinin-dezavantajlari-nelerdir/ linkindeki yazımızdan detaylı olarak bakabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ayakta Tedavi Teminatı ve Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı avantajlardan biri de yatarak tedavi gerektirmeyen ancak yine de muayene ve tedaviye ihtiyaç duyan, bu maksatla tahlil, görüntüleme vb. işlemleri gerektiren ayakta tedavi işlemlerinin özel hastane imkanları ile gerçekleştirilebilmesidir. Ayakta tedavi teminatı nedir daha detaylı bakalım;

Sağlık işlemleri kapsamında en çok ihtiyaç duyulan ayakta tedavi ile, tanı işlemleri, teşhis ve tedavinin hastanede yatmayı gerektirmediği hallerde, sağlık kurumlarında yapılan işlemleri kapsar. Ayakta Tedavi Teminat Grubu aşağıdaki teminatları içermektedir;

 • Doktor Muayene
 • Laboratuvar
 • Görüntüleme
 • Modern Teşhis
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Ana hatlarıyla bakıldığında bu işlemler en çok ihtiyaç duyduğumuz ve hastanelerde en fazla gerçekleştirdiğimiz işlemlerdir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarının birçoğunda bu işlemlere ilişkin bir limit, bir sınır bulunaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası alırken ihtiyaçlarımız ve ayakta tedavi limitine çok dikkat edilmelidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ayakta Tedavi Teminat Limiti

Birçok sigorta şirketinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatında yılda 10 defa muayene limiti bulunmaktadır. Ancak biliyoruz ki bazı bünyeler daha fazla hastalanma eğilimindedir ve muayeneye daha fazla ihtiyaç duyar. Bazı durumlarda da sahip olunan hastalık ya da hassasiyetler daha fazla doktor muayenesini zorunlu kılar ve böyle durumlarda yılda 10 muayene hakkı yeterli gelmez. Muayene hakkının bitmesinin ardından özel hastanelerde yapılacak muayene ve tetkik işlemleri ise oldukça yüksek maliyetlere sebep olabilmektedir.

Neova Sigorta Yılda 12 Kez Ayakta Tedavi Haklı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Farkibizden.com olarak burada size 2 farklı çözüm seçeneği sunuyoruz. Bunlardan birincisi NEOVA Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının sunduğu yıllık 12 defa ayakta tedavi imkanı tanıyan Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıdır. NEOVA Sigortanın bu avantajlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

https://farkibizden.com/neova-sigorta/

MagdeBurger Sigorta Sınırız Ayakta Tedavi Teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Diğeri ise MagdeBurger Sigortanın sunduğu sınırsız ayakta tedavi teminatlı “Sınırsız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” paketidir. MagdeBurger Sigorta da daha çok muayene olma ihtiyacı hisseden sigortalılar için “sınırsız” bir çözüm geliştirmiş durumda. Buna göre MagdeBurger Sigortada bulunan standart Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında yılda 10 defa muayene limiti bulunurken; daha fazlasına ihtiyaç duyan sigortalılara sunduğu “Sınırsız Pakette” ayakta tedavilerde yıllık sınırsız sayıda doktor muayenesi ve tetkik-tahlil imkânı bulunmaktadır. Bu sayede “Sınırsız paket sahibi sigortalılar yıl içerisinde gönül rahatlığı ile diledikleri kadar muayene ve buna dayalı tahlil, tetkik ve görüntüleme yaptırabilmektedirler.

Sınırsız ayakta tedavi haklı sigorta hakkında daha detaylı bilgi için de yine aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

https://farkibizden.com/magdeburger/

Sigorta Şirketleri Ayakta Tedavi Teminatı Karşılaştırma Tablosu

Sigorta Şirketi

Yıllık Tedavi Teminatı

İlave Teminat Paketi Var mı?

Acıbadem Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Allianz  Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Anadolu Sigortas

Yılda 10 Defa

Hayır

Axa Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Demir Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Ethica Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Groupama Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

HDI Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Magdeburger Sigorta

Yılda 10 Defa

Evet, Sınırsız Paket

Neova Sigorta

Yılda 12 Defa

Hayır

Türk Nippon Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Türkiye Sigorta

Yılda 10 Defa

Hayır

Sonuç ve Değerlendirme

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken ihtiyaçlarımız ve sigorta poliçesinin sağladığı imkanları çok iyi bilmemiz oldukça önemli. Aksi halde sigorta poliçesinden istenen düzeyde verim elde edilemeyecektir. Ayakta muayene ve tedaviye yoğun ihtiyaç duymayan kullanıcılar için yılda 10 ayakta muayene hakkı bulunan poliçeler yeterli olabilecekken, daha fazlasına ihtiyaç duyacak kullanıcılar NEOVA Sigortanın “Tam Katılım” ve MagdeBurger sigortanın sınırsız ayakta muayene hakkı bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneğini tercih edebilirler.

Bu kapsamda farkibizden.com web sitemizden;

 • Konusunda uzman sigortacılık uzmanlarımızdan tüm sağlık sigortaları hakkında ücretsiz detaylı bilgi alabilir,
 • Sağlık sigortası yaptırmak istediğiniz sigorta şirketlerinin Anlaşmalı Olduğu Sağlık Kurumlarını tek tıkla web sitemiz üzerinden görebilir,
 • 10 un üzerinde firmaya ait tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarına anında ulaşabilir,
 • Özel Sağlık Sigortaları, Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, Yabancı Sağlık Sigortası ve Seyahat Sağlık Sigortaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir,
 • Sadece, yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il seçeneklerini girerek, 10 üzerindeki seçkin firmadan yaptırmak istediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasına ait yaklaşık fiyatları görebilir,
 • Yaptırmak istediğiniz sağlık sigortasına ait karşılaştırmalı gerçek fiyatları görmek için ise web sitemizdeki “Fiyat Teklifi Al” formlarını doldurup bize gönderebilirsiniz. Formlarınız bize ulaştıktan sonra en kısa süre için de size birlikte çalıştığımız 10’un üzerinde seçkin firmanın size özel olarak hazırladığı karşılaştırmalı fiyat tekliflerini görebileceksiniz.
 • Tüm bunların ötesinde sağlık sigortaları ile ilgili her konuda bizden web sitemizde bulunan Whatsapp, Telefon ve Görüntülü Görüşme kanalları ile çekinmeden ücretsiz canlı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Unutmayın! Sağlık Sigortası teknik bir konudur. Hangi sağlık sigortası ürününü alacak olursanız olun; öncelikle web sitemizde bulunan konusunda uzman Tamamlayıcı Sağlık Sigortası temsilcilerimizden görüntülü, sesli ve yazılı interaktif iletişim kanallarını kullanarak "canlı danışmanlık" almanızı tavsiye ederiz.

Karşılaşabileceğiniz tüm sağlık harcamalarının Özel Hastane farkı bizden, sağlıklı ve mutlu bir hayatın keyfini sürmek de sizden olsun…